Denim Kumaş Ucuz Denim Kumaş

Denim kumaş alanlar

DENİM KUMAŞ UCUZ DENİM KUMAŞ ALANLAR 05356519107

Pantolon Tayt,Toparlayıcı Tayt,Parlak Tayt,Spor Tayt,Kısa Taytlar,Kadın biker tayt,Kısa tayt,Siyah Tayt,tayt kumaşı,taytlık kumaş,tayt modelleri,tayt kumaş fiyatları,tayt kumaş,ucuz tayt kumaşı,kiloluk tayt kumaşı,tayt kumaşı alan firmalar,tayt kumaşı alan bölge,tayt üst kumaş,etek kot kumaş,eteklik kot kumaş,ucuz etek kumaşlar,kiloyla tayt kumaş,kiloluk taytlık kumaş,taylık kumaş satan yerler,

Herkes kotun ne olduğunu biliyor mu? Hikayesi nasıl başladı? Üretimin özellikleri? Lehte ve aleyhte olanlar?

Denim, en yüksek sınıftaki pamuk hammaddelerinden yapılmış kaba, yoğun bir dimi dokuma malzemesidir, bu denimdir (DENİM).

DENİM KUMAŞ ALANLAR 05356519107

Denim kumaş alanlar
Denim kumaş alanlar

Fransızca’dan tercüme edilen serge de Nîmes, “Nimes’ten kumaş” anlamına gelir. İlk klasik kot pantolonu Levi Strauss ve Jacob Davis ondan dikti. Her şeyden önce altın arayıcılar, şeker tarlalarından işçiler ve kovboylar için katı pantolonlar yaratıldı.

Günümüzde kot pantolon, şapka, servis ceketi, yelek, gömlek, şort, elbise vb. dikmek için kullanılmaktadır.

DENİM NASIL YAPILIR

Kumaş, dimi dokuma prensibine göre dikilir: ana iplik, atkının her üç ipliğinin altına dalar. Ayırt edici özelliği, kot pantolonun tipik mavi rengidir. Siyah elde etmek için üreticiler kükürt bazlı boyalar kullandılar. Tuvalin dikişli tarafı her zaman beyazdır. Mukavemeti ve aşınmaya karşı direnci arttırmak için genellikle likra veya elastan eklenir.

Sağ – resmin köşegeni, sağ üst sol alt köşeye yönlendirilir. Sözde klasik denim.

Sol – bu örgü ile kot kumaşın daha yumuşak ve pürüzsüz olduğu ortaya çıkıyor.

Balıksırtı – malzemenin yüzeyi zikzak gibi görünüyor. Sol dokumada olduğu gibi, kumaş daha pürüzsüz hale gelir.

Denim pamuğa dayalıdır. Çoğu zaman, yüksek kaliteli denim ürünleri ABD, Mısır ve Meksika’da (Gossypium barbadense, Upland cotton, Extra Long Staple) yetiştirilen hammaddelerden yapılır. Bu tür pamuğun lif uzunluğu 2,5 cm ile 7 cm arasında değişmektedir. Asya, Hindistan ve Zimbabve’de daha ucuz pamuk elde edilir.

DENİM KOT KUMAŞ ALIMI 05356519107

Denim kot kumaş alanlar
Denim kot kumaş alanlar

Yüksek kaliteli denim ürünler mutlaka iki çok sıcak rulo arasında sarılır. Böylece üretici, yıkandıktan sonra eşyaların güçlü bir şekilde büzülmesini önler.

Ucuz pamuklu giysi üreticileri, malzemenin aşınma direncini artırmak için selüloz lifleri ekler.

Malzemenin renk yoğunluğu, doğrudan boya ile kaseye daldırma ve müteakip kurutma sayısına bağlıdır.

DENİM KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

Denim inanılmaz derecede dayanıklı bir malzemedir. Yoğunluğu ons cinsinden ölçülür (etiketlerde “oz” adını görmüş olabilirsiniz):

Hafif Denim – 5 ila 12 oz. Hafif streç kumaş. Giymesi rahat, hareketi kısıtlamaz.

Orta kot – 12 ila 15 oz. En yaygın kot. Serin ve sıcak havalarda rahatlıkla giyilebilir. Çok yönlülüğünde farklılık gösterir.

 

Yüksek Yoğunluklu Denim – 15 oz’dan fazla. Çok yoğun, dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı bir kumaş. Sıcak, şiddetli soğuktan korkmaz. Herkese uygun değil, giyildiğinde hareketi biraz engelliyor.

Denim oldukça emicidir ve nem tutar. Solmaz, boyayı çok uzun süre korur. “Havasız” olarak adlandırılamaz, malzeme en sıcak havalarda bile mükemmel nefes alır. Cildi aşırı ısınmadan korur ve terleme yoğunluğunu azaltır. Saf pamuk, herhangi bir kaliteli kotun kalbinde yer alır. Ancak çoğu zaman karışık hammadde bileşimleriyle karşı karşıyayız:

UCUZ KOT KUMAŞ DENİM ALIMI 05356519107

Ucuz kot kumaş
Ucuz kot kumaş

Likra, polyester ve naylon kumaşa esneklik ve hafiflik kazandırır.

Polyester, pamuk liflerinin dayanıklılığını arttırır. Malzemenin esnemesini engeller.

Selüloz güç katar.

Elastan, dar pantolonların dikilmesinde kullanılır.

DENİM BAKIMI NASIL YAPILIR

Geçen yüzyılın sonunda, denim soğuk suda yıkandı ve toz olarak çamaşır sabunu kullanıldı. Bu sayede malzeme orijinal şeklini korudu. 2020’de bu malzeme, bazı kurallara uyarak çamaşır makinesine atılabilir:

Diğer giysilerden ayrılmıştır.

Nazik modda 40 ° C’den fazla olmayan bir sıcaklıkta.

DÜŞÜK HIZLARDA DÖNDÜR.

بائع أقمشة اسطنبول, بائع أقمشة زيتون بورنو, بائع أقمشة تركيا, بائع أقمشة تركيا, أقمشة تركيا الرخيصة, نسيج تركي, شركة نسيج تركيا, أقمشة تركيا بالجملة, Стамбул продавец ткани, продавец ткани Zeytinburnu, продавец ткани Турции, продавец ткани Турции, дешевая ткань Турции, текстиль Турции, компания ткани Турции, опткань kumaş, toptan kumaş, Türkiye kumaş, Türkiye, toptan kumaş, Türkiye kumaş, Türkiye, Türkiyeİstanbul Kumaş
Giysiyi yıkamadan önce gevşetin, fermuarları ve düğmeleri kapatın.

AĞARTICILAR VEYA KİMYASAL OLARAK AGRESİF MADDELER KULLANMAYIN.

Elde yıkarken ürünü bükerek dinlemeniz önerilmez. Ürünün kendi kendine kurumasına izin vermek daha iyidir. Ve hafif nemli olduğunda, istediğiniz şekle gerin. Düşük sıcaklıklarda ütüleme de önerilir.

Denim pamuklu bir kumaş mıdır, Denim kumaş mıdır

Önceki Yazı
Yeni Yazı