Deve Tüyü Yünü Kumaş Alanlar

Deve Tüyü Yünü Kumaş Alımı Yapanlar

Deve Tüyü Yünü Kumaş Alanlar 05356519107

Deve Tüyü,Deve Yünü Kumaş Genel Özellikleri Nedir,deve Tüyü Yünü Kumaş Alanlar,Deve Tüyü Yünü Kumaş Nedir,
Deve Tüyü Kumaş Nerelerde Kullanılır,
Ev Tekstilinde Deve Tüyü Kumaş,Giyim Sektöründe Deve Tüyü Kumaş,
Deve Tüyü Kumaş Özellikleri Nedir,
Deve Yünü Kumaş Nasıl Üretilir,
Deve Tüyü Kumaşın Genel Kullanım Alanları Nedir,Deve Yünü Kumaş Üreticileri Nerede Bulunur,Deve Yünü Kumaş Satışı Yapanlar Nerede Bulunur,Deve Tüyü Kumaş Üretimi Maliyetleri Nedir,Deve Tüyü (Yünü) Kumaş Çeşitleri Nedir,Deve Tüyü Kumaş Kaşıntı Yapar mı,Deve Yünü Kumaş Kıyafeter Giyince Nasıl Hissederiz,

Deve Tüyü Yünü Kumaş Alımı Yapanlar 05356519107

Deve Tüyü Yünü Kumaş Alımı Yapanlar
Deve Tüyü Yünü Kumaş Alımı Satımı

Deve Tüyü Kumaş ve Deve Yünü İplik Fiyatları Nasıldır,Deve Tüyü Kumaş Fiyatları Nedir,Deve Tüyü İplik Fiyatları Nedir,
Deve Yünü Kumaşını Diğer Yün Kumaşlardan Ayıran Fark Nedir,Deve tüyü ısıtır mı,Deve tüyü sıcak tutar mı,Deve Tüyünden Yün İçlik Fiyatları Nedir,Angora Tavşan Yünü Kumaş Fiyatları
Yurtdışından Deve Tüyü Kumaş Satın Al ve Türkiye’de Yeni Ürünler Yarat
Deve Tüyü Kumaş Üretiminin Çevreye Etkileri Nedir? Deve Yünü Kumaş Üretim Sertifikası Nasıl Alınır?Deve Tüyü (Deve Yünü) Kumaş Genel Özellikleri Nedir?

Kumaşın İsmi: Deve Yünü Kumaş (Deve kılı, deve tüyü kumaş olarak da bilinir).
Kumaşın İçeriği: Deve isimli hayvanda bulunan tüylerden elde edilir.
Kumaşın Nefes Alabilme Derecesi: Normal
Nemi Tutma Özelliği: Normal
Sıcak Tutabilme Gücü: Yüksek
Esneme Özelliği: Düşük
Tüylenme-Boncuklanma Potansiyeli: Düşük
Kumaşın İlk Üretildiği Ülke:

Yün Kumaş Alan Firma 05356519107

Yün Kumaş Alan Firma
Yün Kumaş Alan Firma

Eski Moğol İmparatorluğu
Günümüzdeki En Büyük İhracatçı Ülke: Moğolistan
Yıkama Önerisi: Elde soğuk suda yıkayın.
Yaygın Kullanım Alanları: Paltolar, kazaklar, takım elbiseler, kışlık iç giyim ürünleri, çadırlar, halılar..
Deve tüyü kumaş özellikleri kısaca nedir? sorusuna cevap verdiğimize göre, hep birlikte daha ayrıntılı bilgilere göz atalım.

Deve Tüyü (Yünü) Kumaş Nedir?

Deve yünü, develerin derilerinden elde edilen bir kumaş türüdür. Bu kumaş türü daha yaygın olarak deve kılı olarak bilinir. Çoğunlukla Baktiriya (Bactrian Camel*) devesi olarak bilinen bir alt deve familyasının derisinden elde edilir.

Baktiriya develeri Moğolistan bölgesinde yaygındır. Çin’den Türkiye’ye, oradan Kanada’ya kadar uzanan geniş bir alanda bulunabilirler. Baktiriya develeri kısa tüylü çoğu devenin aksine, uzun, parlak tüyleri ve büyük ikiz hörgüçleri ile bilinirler.

Baktiriya devesinden elde edilen deve kılı iki ayrı bölümden oluşur. “Koruyucu katman ve astar”. Koruyucu katman sert ve kabadır. Koyun yünü gibi başka bir madde ile karıştırılmadıkça çok iyi bir kumaş formu oluşturmaz. Baktriya devesinin kürkü, onu yaşadığı bölgelerdeki sert havalardan korur. Bunun yanı sıra, kış aylarında Baktriya develerine kalın ve tüylü bir görüntü kazandırır.

Deve Tüyü Kumaş Alımı Satımı 05356519107

Deve Tüyü Kumaş Alanlar
Deve Tüyü Kumaş Alanlar

Astar kısmı oldukça yumuşaktır. Baktiriya develeri bu yapıyı evlerin iç ve dış duvarları arasında fiberglas yalıtımı ile aynı amaçla kullanır. Koruyucu katman, belirli tekstil türlerini yapmak için kullanılabilir. Astar bölümü, tüylerin giysi yapımında yaygın olarak kullanılan kısmıdır.

Deve tüyünün tekstil kumaşı olarak kullanılması, en yaygın olarak Britanya İmparatorluğu’nun çöküş günleriyle ilişkilendirilen bir uygulamadır. Ancak bu tür kılların giysiler yapmak için kullanılması, sürdürülebilir fikirli veya “bilinçli” kişiler arasında yakın zamanda bir rönesans yaşamıştır. Çoğu yün türü yalnızca hayvanların tüylerinin kesilmesiyle elde edilebilir. Baktriya develeri ise kışlık koruyucu tüylerini bahar aylarına girişte doğal olarak dökmektedir. Tüylerin hasat edilmesi genellikle sürdürülebilirdir. Zulüm içermeyen yöntem olduğu kabul edilir.

Deve yünü genellikle üç dereceye ayrılır. “Yüksek dereceli lifler” genellikle astardan elde edilir. Yalnızca en iyi astar lifleri gerçekten yüksek dereceli olarak kabul edilebilir. Tüketici tekstillerini yapmak için en yaygın olarak kullanılan yüksek dereceli deve yünü lifleridir.

Yüksek dereceli olarak kabul edilmeyen astar elyaflarına genellikle “orta dereceli lifler” denir. Bu lifler giyim eşyası yapmak için de kullanılabilirken, orta dereceli liflerle yapılan giysiler dokunuşta daha pürüzlüdür.

Son olarak, “düşük dereceli deve tüyü lifleri” genellikle koruyucu kısımdan elde edilir. Bu kaba ve esnek olmayan lifler yalnızca halılar ve benzer şekilde olan sert tekstiller için uygundur.

Mikroskop altında bakıldığında deve tüyü lifleri koyun yünü liflerine çok benzer. Ancak pulları daha az belirgindir. Diğer yün lifleri gibi, deve tüyleri de iyi derecede yalıtkan, içi boş, hava dolu matrislere sahiptir.

Deve Tüyü Kumaş Nerelerde Kullanılır?05356519107

Deve Tüyü Kumaş Nedir
Deve Tüyü Kumaş Nedir

Deve tüyünden elde edilen kumaşlarla giyim sektöründen ev tekstili alanına kadar birçok ürün elde edilebilir. Deve tüyünden elde edebileceğimiz ürünleri daha yakından inceleyebilmek için ikiye ayıralım:

Ev Tekstilinde Deve Tüyü Kumaş

Ekoseli Masa Örtüsü Modelleri – Deve Yün Kumaş ile Üretilmiş
Ekose Kareli Deve Tüyü Kumaş Masa Örtüsü
Deve tüyü kumaş evlerimizde karşımıza deve tüyü yorgan, battaniye, yastık, fon perde, halı-halıfleks, abajur, koltuk örtüsü, polar olarak oldukça sık çıkar. Sıcak tutma özelliği dolayısıyla kış aylarında yumuşacık deve tüyü bir battaniye oldukça mutlu edecektir. Hakiki yün kumaş halı modellerini deve tüyü liflerle de üretmek mümkündür

Yeni Yazı