Elbise Boyu Hesaplama

Parti Kumaş Alanlar

Elbise Boyu Hesaplama 05356519107 Kumaş Alanlar

Uyumlu oranlar elde etmek için “sizin” ideal etek veya elbise uzunluğu nasıl belirlenir?

KUMAŞ SATIN ALIYORUM… KİLOYLA KUMAŞ – KİLOLUK KUMAŞ. Bir etek veya elbise için ideal uzunluk nasıl belirlenir? Bu, vücudun uyumlu oranları yanılsamasının yaratıldığı uzunluktur. Elbette birçok kişi, görüntünün kazanıp kazanmayacağının eteğin uzunluğuna bağlı olduğunu fark etti. Birkaç santimetre daha alçak bir etek giyin ve bacaklar dolgun görünür ve biraz daha kısa etek, figürü görsel olarak daha ince ve bacakları daha uzun yapar.

Kilo ile kumaş. 05356519107

Elbise boyu Hesaplama
Elbise boyu Hesaplama

Alternatif olarak, ideal uzunluğunuzu olarak belirleyebilirsiniz: Kendinizi bir kumaş parçasına sarın ve bir aynanın önünde durarak uzunluğu deneyin. Ancak ideal etek uzunluğunu belirlemek için kanıtlanmış ve bilimsel olarak kanıtlanmış bir formül var! Ve “Altın Bölüm” ilkesine dayanmaktadır. Kısacası altın oran, orantılı bir görüntünün bir bütün olarak görsel olarak oluşturulduğu uyumlu kombinasyondur.

Parça kumaş alanlar. Altın oran terimi bilim, resim, mimari, anatomi, botanik, daha pek çok alanda kullanılmaktadır. Altın oran kavramına dayanan ideal etek veya elbise uzunluğu formülü, tasarımcılar ve modacılar tarafından kıyafet yaratırken uzun süredir kullanılmaktadır.

Spot kumaş alanlar. Bu nedenle altın oran prensibine göre oluşturulan görüntü zarif, uyumlu ve daha avantajlı görünecektir. Şu anda hangi oranlar ve uzunluk moda olursa olsun, altın oran kuralına göre inşa edilmiş belin konumuna bakmak görsel olarak daha uyumlu olacaktır. İşte bir örnek:

Altın oran ilkesine göre bir etek veya elbisenin ideal uzunluğu nasıl belirlenir: En sık giydiğiniz normal yükseklikte topuklu ayakkabılar giyin Topuğunuzun yüksekliğini hesaba katarak vücut yüksekliğinizi omuzdan zemine ölçmek için bir mezura kullanın.

KİLO İLE KUMAŞ ALAN FİRMALAR.
Elde edilen uzunluğu altın oranın dijital ifadesine bölün – 1.618 ve sonucu yazın. Örneğin, omuzdan itibaren 170: 1.618 = 105 topuklu bir yüksekliğe sahipsiniz. Yine mezurayı alın ve omuzdan aşağısı 105 cm ölçün. İdeal bir etek veya elbisenin uzunluğu bu noktada bitmelidir. Eteğin bu uzunluğunu kullanarak, görüntü her zaman uyumlu ve orantıları dengeli olacaktır. Matematik bu şekilde kadınların daha çekici görünmesine yardımcı olur.

Artık aynı kesimle, ancak ürünün farklı uzunluklarında, görüntünün bir bütün olarak algılanmasının bağlı olacağını biliyorsunuz. Ama kim sadece bir etek uzunluğunun senin için mükemmel olduğunu söyledi?

Farklı etek boyları ile dengeli görünümler oluşturulabilir. Ana şey kendi uzunluğunuzu seçmektir, “Altın Bölüm” ilkesi de bu konuda bize yardımcı olacaktır. Aşağıda, sizin için ideal olan farklı uzunluklarda etek modelleri oluşturmanıza olanak sağlayan Altın Oran esas alınarak geliştirilmiş formüller yer almaktadır.

Parti Kumaş Alanlar 05356519107

Parti Kumaş Alanlar
Parti Kumaş Alanlar

Mikro mini etek: Külotun henüz görünmediği, ancak bacakların tamamen göründüğü uzunluktur. Bu uzunluk Di = 0.18 * P (yükseklik) formülüyle belirlenebilir.

Etek – mini: Di = 0.26 * P’ye eşit uzunlukta bir etekle, şehirde refakatsiz güvenle dolaşabilirsiniz. Mini etek grubu oldukça geniştir, bu nedenle istenen uzunluk seçimi 0,22 * P ila 0,3 * P aralığında yapılabilir.

Nişanda geyilen elbiseler,baloda ne giyilir,bayramda hangi elbiseler giyilir,bayram günü elbise modelleri,balo elbise modelleri,düğünde ne tür elbise giyilir,düğün elbiseleri,düğün elbise modası,nişan elbise modelleri,
Kiloyla kumaş. Diz boyu: Diz boyu (Dk) diz altındaki katlanma çizgisi ile belirlenir. Ancak tam diz hizasında kesim yapıldığında eteğin etek ucu kaçınılmaz olarak kırışacaktır. Bu nedenle genç kızlar için Di = Dk – 3 cm, zarif bayanlar için – Di = Dk + 3 cm yapıyoruz. Diz pozisyonu Dk = 0.35 * R formülü kullanılarak tahmin edilebilir.

KİLOYLA KUMAŞ ALANLAR.
Etek – midi: Uzunluk, ayak bileği ile diz arasındaki aralıkta biter. Bu uzunluğu aşağıdaki formülü kullanarak hesaplayabilirsiniz: Di = 0,5 * R. Ancak bu, olası değerlerden yalnızca biri olacaktır. Mini eteklerde olduğu gibi, “midi” uzunluğu 0,4 * P ila 0,55 * P aralığından seçilebilir. Etek – maxi: Böyle bir eteğin uzunluğu neredeyse yere kadar ulaşır.

“Maxi” şu formülle hesaplanır: Di = 0,62 * R. “Maxi”nin tahmini uzunluğuna keserken, topuklu ayakkabılarla bir etek giymeyi planlıyorsanız, topuk yüksekliğine santimetre eklemeniz gerekir. Veya ayakkabılar düzse, aşınma kolaylığı ve etek ucunun temizliği için birkaç santimetre çıkarın.

top Kumaş Alanlar 05356519107

Top Kumaş Alanlar
Top Kumaş Alanlar

Kilo ile kumaş satın alanlar. Artık bir etek veya elbisenin ideal uzunluğunu altın oran ilkesine göre nasıl belirleyeceğinizi biliyorsunuz ve en iyi seçeneğinizi kolayca bulabilirsiniz. Kendi başına etek dikmeyi sevenler için geniş bir etek modeli yelpazesine bakmanızı öneririz. Acemi bir zanaatkarsanız veya kalıpları modellemeyi sevmiyorsanız, o zaman modaya uygun bir şal eteği kalıpsız ve dikiş makinesiyle dikebilirsiniz .

TAVSİYE YAZI OKUYUNUZ. KAÇ METRE KUMAŞ GİDER HESAPLAMA.

TAVSİYE YAZI:  ŞİFON KUMAŞ NASIL YIKANIR?
TAVSİYE YAZI:  YÜN GİYSİLER NASIL ÜTÜLENİR?

120 cm Elbise boyu nereye gelir, 130 cm Elbise boyu nereye gelir, 135 cm elbise boyu nereye gelir, 140 cm Elbise boyu nereye gelir, 90 cm elbise boyu nereye gelir, Boya göre elbise boyu, Elbise boyu ne kadar olmalı, Ferace Beden hesaplama

Önceki Yazı
Yeni Yazı