Giysiler Nasıl Boyanır

Giysiler nasıl boyanır

Giysiler Nasıl Boyanır 05356519107 Parti Kumaş Alınır

En iyi Kumaş Boyası yorumları,Evde kumaş boyası yapımı,Yıkanınca çıkmayan Kumaş boyası,kumaş boyasını nereden bulabilirim,Kumaş boyası Nasıl Yapılır,Kumaş Boyası Siyah,Kalıcı kumaş boyası,Aktarda kumaş boyası,

Giysiler nasıl boyanır? 05356519107

Giysiler nasıl boyanır
Giysiler nasıl boyanır

KUMAŞ SATIN ALIYORUM – KİLO İLE KUMAŞ. Eski kıyafetlerinizi yenileyin ve onları yeni bir canlı renge boyayın. Eski, yıpranmış, doğal bir kumaş seçin ve bitkisel veya mağazadan satın alınan boyalarla ona yeni bir soluk getirin. Bunu beyaz veya açık renkli bir bezle yapmak en kolayıdır, ancak renkli giysileri ağartabilir ve boyayabilirsiniz. Ticari ürünler yardımıyla kıyafetlerinizi birkaç saat içinde kolay ve hızlı bir şekilde boyayabilirsiniz. Giysilerinizi doğal renklere ve doğal ilaçlara boyayabilirsiniz, ancak bu daha uzun sürecektir.

Doğal yollarla giysi boyama

1 Çalışma alanınızı gazete veya gereksiz bezlerle örtün. Mağazadan alınan boyalara benzer şekilde, doğal ürünler de kıyafetlerinizi ve çalışma yüzeyinizi lekeleyebilir. Sonraki temizliği kolaylaştırmak ve çalışma yüzeyini lekelememek için üzerini örtün.

Kirlenmekten çekinmeyeceğiniz giysiler veya eski bir bornoz giyin.

2 Boyamak istediğiniz kıyafetleri deterjan veya soda külü ile ıslatın. Kaşmir, yün veya ipek gibi protein bazlı kumaşlar için giysiyi ılık (yün için soğuk) su ve yumuşak bir bulaşık deterjanı içinde bekletin. Pamuk, keten veya kenevir gibi selüloz bazlı kumaşlardan yapılmış giysileri ılık su ve soda külü içinde ıslatın. Giysileri en az 1-2 saat veya 4 saate kadar ıslatın. Kısık ateşte ocakta bekletin.

Kumaşı temizlemek için yeterli su ve sabun veya soda külü olduğu sürece suyun deterjana tam oranı önemli değildir.

Kabartma tozunu 95 °C’lik fırında bir saat pişirerek kendi soda külünüzü yapabilirsiniz.

3 Giysileri 20 dakika Kovada bekletin boyanın kumaşın liflerine yapışmasına yardımcı olan sulu bir mineral çözeltisidir. Giysileri su ve tencerede yaklaşık 20 dakika bekletin, kaynatın, ardından ısıyı kapatın ve giysilerin ve suyun soğumasını bekleyin. İstediğiniz sonuca göre farklı boyalar kullanın:

KUMAŞ PARÇASI SATIN ALINIR.05356519107

Giyimlik kumaş alanlar
Giyimlik kumaş alanlar

Şap en kolay bulunan mordandır. Bunları süpermarkette, hırdavatçıda veya çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Boyamak istediğiniz her kilogram malzeme için ılık suya 220 gram şap ekleyin. Çok fazla şap kumaşı yapışkan hale getirebilir.

Demir etkili bir mordandır, ancak kumaşı koyulaştırır ve kahverengimsi bir renk verir. Toprak tonları için demir kullanın. Demir harcı yapmak için eski çivileri büyük bir su kabına koyun.

Kumaşa yeşilimsi bir renk vermek için bakır kullanın. Bakırlı bir çözelti hazırlamak için, eski bakır madeni paraları kaynar suya koyun veya çevrimiçi olarak bakır sülfat sipariş edin. Bakır yutulduğunda zehirlidir, bu nedenle yemek pişirdiğiniz tencereyi kullanmayın ve iyi havalandırılan bir alanda çalışın.

İstediğiniz rengi hızlıca elde etmek için biraz teneke kullanın. Çok az miktarda kalay yeterli olacaktır. Bakırda olduğu gibi, pişirdiğiniz tencereyi kullanmayın ve iyi havalandırılan bir alanda çalışın.

KİLO İLE KUMAŞ.

4 Giysiyi bir saat boyunca bağlayıcıya batırın. Sabitleyici boyanın kumaşa emilmesine yardımcı olur ve daha sonra yıkanmasını önler. En iyi sabitleyicinin seçimi, kullandığınız renklendiricinin türüne bağlıdır:

Böğürtlenlerle boyama yaparken bir tuz sabitleyici hazırlayın: 1/2 bardak (135 gram) tuzu 8 bardak (2 litre) soğuk suda seyreltin.

Diğer bitkisel ürünlerle boyama yaparken sirke sabitleyici hazırlayın: 1 ölçü beyaz sirkeyi 4 ölçü soğuk suyla karıştırın.

5 Giysileri boyamadan önce soğuk suda durulayın. Fazla fiksatif ve lekeyi durulamak için giysileri soğuk akan suyun altına yerleştirin. Akan su berraklaşana kadar yıkayın.

Boyama sırasında giysiler ıslak olmalıdır, bu nedenle duruladıktan sonra bunları hemen boya çözeltisine aktarabilirsiniz.

6 Doğal boya yapmak için olgun bitki materyallerini toplayın. Zengin bir renk için, meyveler ve kuruyemişler, solmadan önce olgunlaşmalı ve çiçekler tamamen açılmalıdır. Tohumlar, yapraklar ve saplar büyüdükten sonra kullanılabilir. Aşağıdaki zengin veya karışık renkler için doğru malzemeleri toplayın:

Soğan kabuklarından, havuç köklerinden, gri ceviz kabuklarından veya altın likenlerden portakal boyası yapın.

Karahindiba kökleri, meşe kabuğu, ceviz kabukları ve kabukları, çay poşetleri, kahve, meşe palamudu veya altın başak sürgünlerinden kahverengi bir boya yapın.

Çilek, kiraz, kırmızı ahududu veya köknar kabuğu kullanarak pembe boya yapın.

Kızılcık kabuğu, kırmızı lahana, mürver lavanta şurubu, kırmızı dut, peygamber çiçeği yaprakları, yaban mersini, mavi üzüm veya  mavi-mor boya elde edin.

Mürver, kırmızı soğan kabuğu, nar, pancar, bambu veya kurutulmuş ebegümeci çiçeklerinden kırmızımsı kahverengi bir boya yapın.

KİLOYLA KUMAŞ

Böğürtlen, ceviz kabuğu, mürekkepli fındık veya gri ceviz kabuğundan gri veya siyah boya yapın.

Zambak, yaban mersini veya fesleğenden kırmızımsı mor bir boya elde edin.

Enginar, kuzukulağı kökleri, ıspanak yaprakları, tüylü, aslanağzı, zambak çiçekleri, çimen veya civanperçemi çiçekleri kullanarak yeşil boya yapın.

Stok Parti Kumaş Alımı Yapanlar 05356519107

Stok parti kumaş alan
Stok parti kumaş alan

Defne yaprağı, yonca tohumu, nergis çiçekleri, sarı kantaron, karahindiba başları, nergis, kırmızı biber veya zerdeçaldan sarı boya yapın.

7 Bitki materyalini doğrayın ve büyük bir su kabına koyun. Bitki malzemesini bir mutfak bıçağı kullanarak küçük parçalar halinde kesin ve büyük bir tencereye koyun. Bitki materyalinin her bir parçası için iki parça su kullanın.

Tava, boyayacağınız giysinin hacminin yaklaşık iki katı olmalıdır. Çok fazla şey boyamak istiyorsanız, birkaç adımda yapabilirsiniz.

8 Bitki malzemesini en az bir saat kısık ateşte kaynatın veya gece boyunca sıcak suda bırakın. Tencerede boyama kıyafetlerini tamamen kaplayacak kadar su olmalıdır. Zengin bir renk için, ısıyı kapatın ve bitki materyalini gece boyunca suda bırakın. Ayrıca 1-4 saat boyunca yavaş kaynayan suda bekletebilirsiniz (suya dikkat edin).

Bitki materyalini yavaş kaynayan suda ne kadar uzun süre tutarsanız, renklendirme solüsyonu o kadar zengin olur.

9 Bitki materyalini çıkarmak için suyu süzün. Herhangi bir bitki materyalini çıkarmak için suyu bir kevgir içinden geçirin. Ardından sıvıyı tekrar tencereye dökün.

10 Giysileri 1-8 saat boyunca hafif kaynayan bir boya solüsyonunda saklayın. Giysileri hazırlanan solüsyona koyun ve istediğiniz rengi elde edene kadar orta ateşte pişirin. Giysileri eşit şekilde lekelenmeleri için zaman zaman karıştırın. Giysinin kurudukça daha hafif olacağını unutmayın. [dokuz]

Giysiyi en az bir saat boya solüsyonunda bırakın. Bundan sonra, hafif bir gölge alacaksınız.

UCUZ KUMAŞ.

Daha zengin bir renk için giysiyi 8 saat veya gece boyunca solüsyonda tutun.

Boyalı giysileri soğuk suda durulayın. Fazla boyayı yıkamak için giysileri soğuk suyla durulayın. Akan su temizlenene kadar durulayın.

Giysilerinizi çamaşır kurutma makinesinde veya güneşte kurutun

Önceki Yazı
Yeni Yazı