Kilo İle Kapitone Paça Kapitone Alanlar

Kapitone kumaş alımı yapanlar

KİLO İLE KAPİTONE PARÇA KAPİTONE ALANLAR 05356519107

kapitone alan yerler, kapitone ipliği alanlar, kapitone iplik satanlar, kapitone kumaşı nereden alınır, kapitone kumaşı satanlar, kapitone nereye satılır, kilo ile kapitone satanlar, kiloluk kapitone, Kiloyla kapitone, parça kapitone, parça kapitone alan kişiler, ucuz kapitone, kapitone alan yer

Kiloyla kapitone alanlar. Çoğu yorgancı, kapitone iplikleri için alışveriş yaparken aralarından seçim yapabilecekleri iki farklı iplik malzemesiyle karşılaşacaktır: pamuk ve polyester. Ama gerçekten, fark nedir? Hangisi daha iyidir ve birini diğerinin üzerine ne zaman kullanmalısınız? Bugünün blogunda, projeniz için doğru kapitone ipliği satın alırken bilinçli bir karar verebilmeniz için bu iki tür iplik arasındaki temel farkları inceleyeceğiz.

Kumaş alanlar. Parça kapitone bu ipliklerin kapitone projelerinde ne kadar iyi performans gösterdiğini görmek ister misiniz? YouTube videomuzu buradan izleyin!

KAPİTONE KUMAŞ ALANLAR 05356519107

Kapitone kumaş alanlar
Kapitone kumaş alanlar

1. PAMUKLU KAPİTONE İPLİKLERİ

Pamuk ipliği, kapitone için geleneksel seçimdir. Bu iplik, pamuğun belirgin mat görünümünü veren doğal bir elyaftan eğrilmiştir. Doğal bir malzemeden yapıldığı için, benzer kalitedeki bir polyester ipliğe kıyasla ilgili maliyetin biraz daha yüksek olabileceğini göreceksiniz, ancak pamuğun birçok avantajı vardır.

Parti kapitone. Birincisi nasıl göründüğüdür. Pamuk, kumaşa daha iyi karışmasını sağlayan belirgin bir dokuya ve yansıtıcı olmayan mat bir yüzeye sahiptir. Ayrıca ipliğe sıfır esneme taşır, bu da yorganlar için idealdir, çünkü iplik kullanıldıktan veya yıkandıktan sonra yorganın büzülmesine neden olmaz.

2. POLYESTER KAPİTONE İPLİKLERİ

Spot kapitone. Buna karşılık, polyester iplik, büyütülmemiş, sentetik olan daha yeni bir malzeme türüdür. Bu nedenle, maliyet kaliteli bir pamuk ipliğe göre biraz daha düşük olabilir, ancak bu kaliteden ödün verdiğiniz anlamına gelmez. Polyester, pamuktan çok daha güçlüdür ve sonuç olarak, bu ipliği pamuğun bulunabileceğinden önemli ölçüde daha küçük boyutlarda bulabilirsiniz çünkü iplik, 100wt gibi süper ince bir boyutta bile hala gücünü koruyacaktır.

PARÇA KAPİTONE KUMAŞ ALANLAR 05356519107

Parça kapitone kumaş alanlar
Parça kapitone kumaş alanlar

Parça Kapitone alanlar polyesterden yapılmış aynı iplik kadar güçlü olmayacaktır. Bu nedenle, kumaşta önemli ölçüde daha iyi gizlendiği için ipliğin görünmesini istemiyorsanız, kapitone için ideal olan bir iplikle dikiş yapmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. DecoBob 80wt gibi güçlü bir ince iplik de ekleme için idealdir çünkü dikişlerin daha düz durmasını sağlar, ekleme işleminizin yalnızca daha iyi görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yorgan kalıbı desenlerinizi sıralamayı da kolaylaştırır.

 

3. PAMUKLU POLYESTER İPLİK

kapitone alan yer, kapitone nereye satılır, kapitone kumaşı satanlar
Parça kapitone. İsim yanıltıcı olsa da, pamuklu bir polyester aslında %100 polyesterdir. Bu iplik, ipliğin tüm gerginliğini alacak şekilde işlenmiştir, bu da dikişi inanılmaz derecede kolaylaştırır. Bununla birlikte, işlem aynı zamanda iplikteki parlaklığın çoğunu gidererek, kumaşa gizlenmesini sağlayan daha mat bir bitiş sağlar. Bu nitelikleri nedeniyle, bu polyester türü pamuğa en çok benzer ve pamuğa benzer özelliklerinden dolayı adlandırılır.

Kiloyla kapitone alanlar. Bir pamuk ipliğinin benzer ağırlıktaki pamuklu bir polyesterin yanında nasıl dikildiğini karşılaştırdığınızda, yine de pamuklu bir polyesterin pamuktan daha parlak olduğunu görebilirsiniz. Bununla birlikte, pamuklu polyester ile kapitone yaparak, iplik boyutundaki bu değişikliğin ipliğin kumaşta ne kadar göründüğünü önemli ölçüde azalttığını görebilirsiniz.

KAPİTONE KUMAŞ ALIMI YAPANLAR 05356519107

Kapitone kumaş alımı yapanlar
Kapitone kumaş alımı yapanlar

Pamuklu bir polyester ipliğin sağladığı boyuttaki esneklik, ipliğin görünümünün yorganınızda ne kadar veya ne kadar az oynayacağını değiştirmek için çok şey yapabilir.

4. TRİLOBAL POLYESTER İPLİK

Biraz daha öne çıkan bir polyester iplik için trilobal bir polyestere ulaşabilirsiniz. Çoğu iplik yuvarlak şekildedir, ancak trilobal bir polyester aslında üçgen şeklindedir. Bu, yüzeyinden daha fazla ışık yansıtmasına yardımcı olur ve pamuklu bir polyesterde bulamayacağınız bir parlaklık verir.

Kilo ile kapitone Kaliteli bir üreticiden gelen hem trilobal polyester hem de pamuklu polyester, polyester ipliğin bir başka avantajı olan sıfıra yakın tiftik olacaktır. Bu, makinenizdeki tiftik oluşumunu önemli ölçüde azaltacaktır. Ancak bize en sık sorulan sorulardan birine de değinmek istiyoruz: Polyester iplik kumaşı kesecek mi?

Parça kapitone satın alanlar. Kısa cevap hayır, polyester ipliğin yorganla kaplanması güvenlidir ve kumaşınıza zarar vermez. Bununla birlikte, bu soru ortaya çıkıyor çünkü onlarca yıl önce polyester bunu yapıyordu, bu yüzden bazı kapitoneciler pamuk kullanmayı tercih ediyor. O zamandan beri polyester iplik üretimi büyük ölçüde gelişti ve bu artık gündeme gelen bir sorun değil.

Önceki Yazı
Yeni Yazı