Kilo İşi Kumaş Pamuklu Kumaşlar

Kiloluk kumaş alım satım

KİLO İŞİ KUMAŞ PAMUKLU KUMAŞLAR NELERDİR? 05356519107

KİLO İŞİ KUMAŞ SATANLAR – KİLO İŞİ PARÇA KUMAŞ – KİLO İŞİ SÜPREM KUMAŞ. Pamuklu kumaşlar pamuk bitkisinden elde edilen doğal liflerdir. Pamuk bitkisi ebegümeci ailesine aittir. 1 yaşında bir çalı olarak yetiştirilir ve bu nedenle kumaş alanlar ömründe sadece bir kez çiçek açar. Pamuk meyvesi çiçekten gelişir. Olgunlaştığında sıçrar ve pamuk yünü çıkar: Bunlar pamuk bitkisinin çok tüylü tohumlarıdır.

Kilo işi kot. Yumuşak ama sert pamuk liflerinin tohumlardan ayrılması kolay değildir. Bitki için hafif bir hava yatağı görevi gördükleri için: rüzgar onu bu şekilde emebilir ve ülke çapında yayabilir. Yeryüzünde, pamuk lifi nemi emer, böylece tohumlar pamuk topunda çimlenip büyüyebilir.

KİLO İŞİ KUMAŞ ALINIR 05356519107

Kilo işi kumaş
Kilo işi kumaş

PAMUK EKSTRAKSİYONU

Kilo işi penye. Bugün pamuk, her bir pamuk çiçeğinin kendi ritmine göre olgunlaştığı büyük monokültürlerde yetiştirilmektedir.

Pamuk tarlaları büyük, yüksek teknolojili toplama makineleri ile hasat edilir ve çalılar mekanik iğ parmaklarıyla çekilir. Bu toplama makinelerinin kullanımı aşağıdaki koşullara bağlıdır: Bir yandan bitkiler mümkün olduğunca yapraksız olmalı ve diğer yandan tüm kapsüller mümkün olduğunca eşit şekilde olgunlaşmalıdır.

Kilo işi parça kumaş. Tohum kabukları daha sonra bir çırçır makinesi kullanılarak tohum kıllarına ve tohum çekirdeklerine ayrılır. Tohum çekirdeklerinden yemeklik yağ veya tohumlar elde edilir. Tohum kılları temizlenir ve lifler lif çekirdeğinden ayrılır. Eğirilmeyen lif öz, selüloz üretimi için başlangıç ​​malzemesidir ve bu nedenle kağıt ve kimyasal lif üretimi için kullanılırken, uzun pamuk lifleri daha sonra pamuk ipliğinin yapıldığı kesikli liflere dönüştürülür.

PAMUK NİTELİKLERİ

Pamuk lifleri, kenarlarında bir boncuk gibi yükselen düz, tirbuşon benzeri bükülmüş liflerdir. Çeşitliliğe ve menşe ülkesine bağlı olarak, liflerin farklı uzunlukları vardır – sözde stapel uzunluğu. Ştapel uzunluğu – pamuk liflerinin rengine ek olarak – mutlak bir kalite özelliğidir:

KİLOLUK KUMAŞLARI ALIYORUM 05356519107

Kiloluk kumaşlar
Kiloluk kumaşlar

yığın ne kadar uzun ve düzgün olursa, onu döndürmek o kadar kolay olur.
lif ne kadar uzunsa, o kadar incedir
uzun lifler kısa olanlardan biraz daha parlaktır
Kilo ile kumaş. Pamuğun bir diğer kalite özelliği de saflığıdır: tırtıllardan, çiçek kalıntılarından, tozdan ve diğer yabancı maddelerden çok az kalıntı içermelidir. Ancak pamuğun düzgünlüğü de önemlidir. Ne kadar düz olursa, döndürmek o kadar kolay olur. Düzgünlük, diğer şeylerin yanı sıra yağmur ve böcek istilası nedeniyle bozulur.

PAMUKLU KUMAŞLARIN ÖZELLİKLERİ

Pamuk lifleri ve dolayısıyla pamuklu kumaşlar yapıları gereği büyük bir emiciliğe ve dolayısıyla nemi emme özelliğine sahiptir. İklimimizdeki nem emilimi, %21’e kadar yüksek neme sahip bölgelerde %7 ile %11 arasındadır. Bununla birlikte, pamuğun nemi serbest bırakması da çok zordur. Pamuklu kumaşların yavaş kurumasının ve terlediğinizde pamuklu kıyafetlerin vücuda yapışmasının nedeni budur.

Kilo işi polar kumaş. Pamuk liflerinin tohum kapsüllerini koruması gerekiyor – bu yüzden sadece düşük elastikiyete ve esneme yeteneğine sahipler. Bu, pamuklu kumaşların çabuk kırıştığı, çok yumuşak olmadığı ve çok az boyutsal stabiliteye sahip olduğu anlamına gelir. Ancak bu dezavantaj, özel ekipman kullanılarak giderilebilir. Bu şekilde aprelenen pamuklu kumaşlar genellikle gömlek ve bluzlarda kullanılır.

KİLO İLE KUMAŞ ALAN FİRMALAR 05356519107

Kiloluk kumaş alım satım
Kiloluk kumaş alım satım

Bu nedenle pamuk lifleri de özellikle yırtılmaya ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Bu nedenle pamuk genellikle çok sıcak yıkanması gereken iş kıyafetleri, çarşaflar, çay havluları ve çamaşırlar için kullanılır.

Pamuk lifleri havayı tutamaz ve bu nedenle sadece biraz ısı tutabilir. Bu nedenle pamuklu kumaşlar özellikle havadar yazlık giysiler için uygundur. Düşük ısı tutma kış giysisi pamuklu kumaşların kapasitesi, hav oluşumu veya dikiş oluşumu (pamuk jarse kumaşlar ya da kadife kumaşlar bakınız) pürüzlendirme ile telafi edilir.

KİLO İŞİ KUMAŞLAR.

Pamuk lifleri ve dolayısıyla pamuklu kumaşlar küf tarafından kolayca saldırıya uğrar . Bu duyarlılık ağartma ile giderilir.

Pamuk lifleri iyi iletkenliğe sahiptir bu nedenle pamuklu kumaşlar ıslakken veya kuruyken elektrostatik olarak yüklenmez.

PAMUKLU KUMAŞLARIN BAKIMI

Pamuklu kumaşlar genellikle standart ağır hizmet deterjanlarla 95 ° ‘ye kadar yıkanabilir. Ancak boyanmış, baskılı veya özel olarak işlenmiş ise, verilen yıkama talimatına göre daha düşük sıcaklıklar seçilmelidir. Pamuklu kumaşlar kurutucuda temizlenebilir ve kurutulabilir (dikkat: çekme riskinin artması).

TOP KUMAŞ ALIYORUZ 05356519107

Kilo işi top kumaş alımı
Kilo işi top kumaş alımı

PARTİ Pamuklu kumaşlar nemliyken 220°’ye kadar ütülenebilir. Bununla birlikte, pamuklu kumaşların bakımı kolaysa veya bunlara sentetikler karıştırılmışsa, bakım talimatlarına göre daha düşük bir sıcaklık seçmelisiniz.

PAMUKLU KUMAŞLAR VE ÇEVRE

Spot kumaş alanlar. Pamuklu kumaşlar hala en popüler doğal elyaf kumaşlardır: dünya pamuklu kumaş üretimi son 30 yılda neredeyse ikiye katlanmış ve 20-27 milyon ton civarındadır. Ve bu, her ne kadar alan pek artmasa da. Ancak suni ve sentetik liflerle karşılaştırıldığında, pamuk üretimi azalmakta ve toplam miktarın sadece %31’ini oluşturmaktadır.

Son yıllarda verimdeki büyük artışlar aşağıdaki faktörlere bağlanabilir:

yüksek verimli çeşitlerin yetiştirilmesi
daha iyi sulama yöntemleri
daha yoğun gübreleme
ve bitkileri tedavi etmek ve yabani otları öldürmek için yüksek oranda kimyasal kullanımı.

Kilo işi kumaş satanlar. Kimyasalların kullanımı tohumlarla başlar: Pamuk tohumlarının bakteri ve mantar saldırılarına karşı korunması için organik bir cıva bileşiği ile kaplanır. Pamuk, doğal olarak karşılanmayan haşere istilasına karşı oldukça savunmasız olan büyük monokültürlerde ekilir. Bu nedenle çalılar hasat zamanından önce 25 defaya kadar ilaçlanır. Yüksek derecede toksik kimyasalların bulunduğu bazı ülkelerde. Hasatın mümkün olan en kısa sürede mekanik olarak gerçekleşebilmesi için çok yıllık bitkiler kimyasallar kullanılarak yapay olarak yaprak dökülür. Bu işlem aynı zamanda pamuk kozalarının daha hızlı olgunlaşmasına neden olur. Tüm bu kimyasallar, yalnızca pamuğun yetiştirilmesi ve işlenmesiyle uğraşan insanlar için sağlık sonuçları doğurmakla kalmaz, aynı zamanda çevremiz üzerinde de ciddi bir etkiye sahiptir!

TOPTAN KUMAŞ ALINIR 05356519107

Kilo işi toptan kumaş alım satım
Kilo işi toptan kumaş alım satım

Parça kumaş kilo işi. Bitkilerin iklimsel gereksinimleri nedeniyle aslında su sıkıntısı çeken sıcak ülkelerde yapılan yoğun pamuk ekimi, kimyasal çevre kirliliğinin yanı sıra daha ciddi çevresel zararlara da neden oluyor: bitkiler çok susuz ve nemli topraklar gibi. .

Bu resim bitkilerin ne kadar susuz olduğunu gösteriyor: “Tek bir pamuklu tişört için pamuk ekimi 2000 litreye kadar su tüketiyor – 10 küvet dolu”.

Parti kumaş satın alanlar. Bu nedenle, tarlalar mümkün olan en yüksek yoğunlukta yapay olarak sulanır ve değerli su, su kaynaklarından ve daha sonra topraktan çekilir, daha sonra çok tuzlu hale gelir, basamaklanır ve harap olur.

kilo işi astar kumaş, Kilo işi interlok kumaş, kilo işi kadife kumaş, kilo işi kaşe kumaş, kilo işi kumaş nerede satılır, kilo işi kumaş nereden alınır, kilo işi triko kumaş, kilo işi ucuz kumaş, kilo işi viskon kumaş,kilo İşi fermur,kilo İşi lastik,kilo İşi iplik,kilo İşi Montluk kumaş,

Önceki Yazı
Yeni Yazı