Kilo İşi Süprem Kilo İşi İnterlok Kumaş Alan

Süprem kumaş alanlar

KİLO İŞİ SÜPREM KİLO İŞİ İNTERLOK KUMAŞ ALANLAR 05356519107

kilo işi iki iplik, kilo işi interlok, kilo işi jarse kumaş, kilo işi kadife kumaşlar, kilo işi kumaş parçası, kilo işi kumaş satan yerler, kilo işi kumaş Zeytinburnu, Kilo işi ribana, kilo işi şardonlu kumaş, kilo işi süprem kumaş satanlar, kilo işi üç iplik
Süprem Kumaş vs İnterlok Kumaş

Burada süprem kumaş ve interlok kumaş hakkında bize sık sık sorulur. İkisi arasındaki fark nedir? Ve belirli bir proje için hangi kumaş en iyi seçenektir?

SÜPREM KUMAŞ ALANLAR 05356519107

Süprem kumaş alanlar
Süprem kumaş alanlar

Kumaş alanlar. Bu yazıda interlok ve süprem kumaş özelliklerini ele alıyoruz. Ve umarım hangi malzemenin gereksinimlerinize uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olur.

JERSEY KUMAŞ NASIL YAPILIR?

Süpürgelik kiloyla kumaş atkılı örme kumaş türüdür. Süpürgelik kumaş üretiminde kullanılan örgü makinesinde sadece bir sıra iğne bulunurken, interlok ile iki sıra iğne bulunur.

Parti kumaş alanlar. Bu, yalnızca bir kumaş katmanı oluşturur (tıpkı temel bir eşarp örüyormuşsunuz gibi). Ve süprem kumaşın adını aldığı yer burasıdır.

Bakalım süprem örme makinesinde süprem nasıl örülür:

SÜPREM KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

Süpürge kumaşı ele aldığınızda, kumaşın bir tarafının diğerinden daha pürüzsüz olduğunu hemen fark edeceksiniz. Malzeme yumuşak ve hafif hissettirir ve çok kolay örtülür. Tek jarse kumaş da çok nefes alabilir.

SÜPREM KUMAŞ KULLANIMLARI

Spot kumaş alanlar. Süpürgelik kumaş genellikle spor tişörtleri ve taytları için kullanılır. Bunun nedeni, malzemenin çok nefes alabilir olması ve bu nedenle terin giysi ile cilt arasında kilitli kalmamasıdır. Aynı zamanda normal tişörtler için de popüler bir seçenek.

Bunların sadece örnek olduğunu unutmayın. Kumaşların belirli bir uygulama için kullanılması gerekmez. Bir malzeme tasarımınıza uygun olduğu sürece, iş için uygundur.

İNTERLOK KUMAŞ NASIL YAPILIR? İNTERLOK KUMAŞ ALANLAR 05356519107

İnterlok kumaş alanlar
İnterlok kumaş alanlar

Kilo işi İnterlok kumaş çift örgü kumaş olarak da bilinir. Bu, başka bir atkılı örme kumaş türüdür. Ancak süprem kumaştan farkıiki sıra iğne kullanılarak üretilmesidir. Arka arkaya örülmüş iki kat süprem kumaş gibi hayal edebilirsiniz.

Kilo işi ribana ve pike olmak üzere farklı interlok kumaş çeşitleri vardır. Ancak düz interlok malzemeniz varsa her iki tarafta da aynı görünecektir.

Çift örgü makinesinde interlok nasıl örüldüğünü görelim:

İNTERLOK KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

Süpürge kumaşa kıyasla, interlok kumaş daha kalın, daha ağır ve daha sıkı bir his verir.

İNTERLOK KUMAŞ KULLANIM ALANLARI

İnterlok kumaş alan çok çeşitli giysiler yapmak için kullanılır. Pantolonlar, elbiseler, opak tozluklar ve polo gömlekler sadece birkaç örnektir.

Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, bunlar interlok kumaşın yapmak için kullanılabilecek tek giysi değildir. Tasarım, kullandığınız malzemeyi bir örnek listesinden çok daha fazlasını belirler.

SÜPREM KUMAŞ VE İNTERLOK KUMAŞ ALAN 05356519107

Süprem kumaş İnterlok kumaş alanlar
Süprem kumaş İnterlok kumaş alanlar

Süprem Kumaş ve İnterlok Kumaş Nasıl Belirlenir

Bir kumaş örneğinin süprem mi yoksa interlok mu olduğunu belirlemeye çalışıyorsanız, bakmanız gereken iki önemli şey vardır:

ÖRGÜ MODELİ

Kilo işi kumaş. Düz örgü süprem kumaşın örgü modeline yakından bakarsanız, her iki tarafın da farklı göründüğünü göreceksiniz. Buna karşılık, düz örgü interlok veya çift örgü kumaşın her iki tarafı da tamamen aynı görünecektir.

Kilo İşi Parça Kumaş. Bununla birlikte, bu sadece her iki çeşitten düz örme kumaşa bakıldığında doğrudur . Farklı bir örgü yöntemi kullanılmışsa bu test pek kullanışlı olmaz. Ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek için biraz daha okuma yapmanız gerekecek.

Kilo İşi Süprem Kumaş. Kumaşınızı alın ve yatay olarak uzatın. Kumaş gergin kenarda kıvrılıyorsa, süprem kumaştır. Kıvrılmıyorsa interlok kumaştır. interlok’un serbest kesim ve lazer kesim giysiler için popüler olmasının nedenlerinden biri de budur.

Önceki Yazı
Yeni Yazı