Kumaş 05356519107 Kumaş Alan

Adalar Kumaş Alan Firma

Kumaş 05356519107 Kumaş Alan

Kumaş iplik giyim kumaş alan kumaş parçası alan parça kumaş alanlar parça kot kumaş gabardin kumaş viskon kumaş şifon kumaş spot kumaş parti kumaş kadife kumaş saten kumaş sandy kumaş jarse kumaş interlok süprem.

Kumaş Çeşitleri

Kumaş Nedir ve Kumaş Çeşitleri

 

‘Tekstil’ kelimesi, ‘dokuma’ anlamına gelen Latince “tekstil” kelimesinden gelmektedir. Kumaş, doğal olabilen ve yapay bir filament seti olabilen iç içe geçmiş lif ağı tarafından oluşturulan esnek bir maddedir. Bununla birlikte, küreselleşme farklı kumaş türlerini kolayca kullanılabilir hale getirmiştir.

KUMAŞ ALAN BİZİZ 05356519107

Kumaş

Viskon Kumaş

Viskon kumaş, selüloz adı verilen bitki bazlı bir malzemeden üretilen yumuşak ve hafif bir kumaştır. Viskon tipik olarak ağaçlar ve bambu gibi odunsu bitkilerden yapılır.

Viskoz, hepsi selülozdan yapılmış rayon kumaş ailesinin bir parçasıdır. Viskon düşük maliyetli bir kumaştır ve daha lüks kumaşların arzu edilen özelliklerinin çoğuna sahiptir. Nefes alabildiği, iyi örtüldüğü, yüksek emici olduğu ve vücut ısısını yakalamadığı için giysi yapmak için kullanılır. Viskon yenilenebilir bitkilerden yapıldığından, özellikle bambu kaynağı olduğunda çevre dostu bir kumaş olarak belirtilir.

KUMAŞ ALANLAR 05356519107

Kumaş Alanlar
Kumaş Alanlar

Akrilik kumaş

Sentetik, yumuşak, hafif ve yün benzeri elyaftan üretilmiş kumaş. Akrilik kumaş, kazak ve polar gibi kış giyiminde kullanılır.

Alpaka kumaş

Alpaka lifi, Alpaka hayvanından (türkiye) hasat edilen ince doğal ipek gibi yumuşak bir liftir; Koyun yünü ile çok benzerdir ve uygun malzemeler oluşturmak için yünle karıştırılır.

Angora

Pamuk çözgü ve Angola iplik atkılarından dokunmuş düz veya dimi kumaş. Esas olarak ev ticareti için gömleklik bez olarak kullanılır.

Patiska

Ağartılmamış ve tamamen işlenmemiş pamuktan yapılmış muslinden daha kaba düz bir örgü kumaş. Adı, renkli baskı sanatının ilk kez uygulandığı geldi. Baskılı patiskalar artık genellikle basma adı altında geçiyorlar, yoğun, küçük bir çiçek desenine sahipler.

Kaşmir

Kaşmir keçilerin tüylü astarından yapılmış inanılmaz derecede yumuşak bir yün. Lüks bir elyaf olarak kabul edildi, çünkü en nadir ve en pahalı kumaşlardan biri. Bu kumaştaki şallar ve kazaklar çok değerli.

Şifon Kumaş

Çok iyi bir örtü ve krep hissi veren hafif, şeffaf kumaş. Yumuşak bir örgü ile bükülmüş filament ipliklerden yapılır. Genellikle ipek dokuma, aynı zamanda suni ipek ve diğer sentetik elyaftan yapılmış. Elbise ve iç çamaşırı yapımında kullanılır. Adı, paçavra ya da dayanıksız kumaş anlamına gelen “chiffe” kelimesinden türetilmiştir.

Basma

Parlak figürler, büyük çiçek desenleri, kuşlar ve diğer desenlerle genellikle sırlı baskılı pamuklu kumaş. Ayrıca düz renklerle geliyor. Hintçe “Chint” kelimesinden sonra “geniş, şatafatlı baskılı kumaş” anlamına geliyor. Döşemelik kumaşta yaygın olarak kullanılır.

Fitilli kadife kumaş

Genellikle giyim için kullanılan orta ila ağır kalın ve oluklu kumaş (genellikle pamuklu). Farklı bir dikey kaburga deseni, püsküllü “kordlar”, kordlar arasında kanallar bulunan birbirine paralel bükülmüş liflerden oluşur. Dayanıklı bir bez, ceket, pantolon vb.

PARTİ KUMAŞ ALANLAR 05356519107

Parti Kumaş Alanlar
Parti Kumaş Alanlar

Krep Kumaş

Başlangıçta bok denilen, şimdi belirgin bir şekilde kıvrımlı, kıvrımlı bir görünüme sahip tüm kumaş, ipek, yün veya sentetik elyaf kumaşı ifade eder. Özel sert bükümlü iplikler kullanılır ve kumaş yıkandığında veya bittiğinde, özel ipliklerin büzülmesinden dolayı kalıcı bir krep etkisi oluşur. Krep çeşitleri arasında krep de yün krep georgette bulunur. Krep farklı ağırlık ve parlaklık derecelerinde gelir. Krep yumuşak bir parlaklığa sahiptir; krep de daha da parlak, daha yumuşak ve çok yumuşak. Krep de laine yumuşak bir dokunuşla başka bir şeffaf kumaştır. Krep meteor önden saten ve arkadan georgette gibi görünen yumuşak bir kreptir.

Gabardin kumaş

 

Parti malı kumaş alan,parti malı kot kumaş,parti malı gabardin kumaş,parti kot kumaş,imalat fazlası kumaş,artık kumaş,artan kumaşı kim alıyor,kumaş alan yerler,parti malı ip alanlar,parti malı viskon kumaş,parti malı saten kumaş,parti malı şifon kumaş,parti şifon,parti viskon,parti saten,
İnce, çapraz bir dimi çizgisi ve bazen de yüksek bir parlaklık ile sağlam, sert sıkı dokuma kumaş. Takım elbise, palto, pantolon, üniforma, rüzgarlık ve diğer giysiler yapmak için kullanılır; geleneksel yünlü yün, fakat aynı zamanda pamuk, tekstüre polyester veya bir karışım da olabilir.

Jerse Kumaş

Yün, pamuk ve sentetik elyaftan yapılmış örgü kumaş. Rahatlık için ekstra “vermek” ile yumuşak ve nefes alabilir. Genellikle üst ve dolgun elbiseler için uygun hale getiren daha az streç ile İnterlok örgüden daha ince veya daha hafiftir. Tshirt forması, 2 yönlü streçli pamuklu bir formadır.

Keten kumaş

Keten bitkisinin liflerinden yapılmış bir kumaş. Bu kumaşı yapmak için keten bitkisinin odunsu sapının içinden alınan kaba lifler kullanılır. Keten serin, emici, nefes alabilen ve dayanıklı kabul edilir.

HERTÜRLÜ KUMAŞ ALIYORUZ 05356519107

Hertürlü Kumaş Alanlar
Hertürlü Kumaş Alanlar

Örme Kumaş

Örgü, iplikleri birbirine geçirerek tekstil veya kumaş yapmak için kullanılan bir yöntemdir. Kumaş oluşturmak için, yün veya diğer ipliklerin ilmekleri, örgü iğneleri veya bir makinede yapılması gereken ana faktördür. Örme Kumaş uzmanlık alanı daha küçük parçalara dönüşebilir, daha hassas ve daha az dayanıklı, yumuşak, esnek ve gerilebilir.

Denim Kumaş

Denim, otantik pamuklu iplik ve beyaz pamuklu dolgu ipliğinden yapılmış yoğun ve iyi yapılmış bir malzemedir. Bu iki iplik, konuyu güçlendirmek için ağ-benzeri bir dimi örgü üretmek üzere dikkat çekmektedir. Kot pantolon, ceket, elbise ve kaba pamuklu kumaşların tasarımında kullanılmasına rağmen, denim kalıp aksesuarlarında da kullanılabilir ve hatta parça kot kumaş geleneksel olmayan bir ev dekor stili için mobilyaları kaplamak için bile kullanılır. Daha önce, denim kot geliştirmek için gerçekten çivit mavisi renginde boyanmıştı.

İpek kumaş

İpek, organik bir protein filamentinden yapılan kumaş türleri kategorilerinden biridir . İpek protein lifi büyük ölçüde Dut İpek Kurtlarının larvalarının kozalarından yaygın olarak üretilen fibroini oluşturur. Bu solucanlar antik çağlardan beri Çin, Güney Asya ve Avrupa’da tanıdık ve kullanılmaktadır. İpek bol miktarda suni elyaftan farklıdır, ipek duygusal, pürüzsüz ve kaymaz bir yüzeye sahiptir. En sağlam doğal filamentlerden biri olmasına rağmen, düşük esnekliğe sahiptir ve zamanla sıkılığını kaybedebilir. Bu kumaşın çekici parıltısı, gömlekler, kravatlar, takım elbise, resmi elbiseler, iç çamaşırı, elbiseler, yatak takımları ve çok daha fazlası için mükemmeldir.

Rayon:

Canlandırılmış polioz filamanından üretilmiş elyaf. Doğal liflerin dokusunu ve hissini taklit edebildiği için kıyafetlerde genellikle ipek, keten, yün ve pamuk gibi liflerin yerini almak için kullanılan çok yönlü kumaş kategorisinde yatmaktadır. Rayon , doğal olarak hakim polimerler tarafından üretilir. Bu yüzden suni ipek yarı sentetik elyaf olarak bilinir. Rayon son derece düşük bir esnek geri kazanıma sahiptir ve ısı yalıtımında başarısızdır, bu nedenle kıyafetleri kavurucu havalarda giymek için dikerken bu tekstili kullanmak en iyisidir.

İSTANBUL KUMAŞ ALANLAR 05356519107

İstanbul Kumaş Alımı
İstanbul kumaş Alan

Keçe:  Keçe, filamanların birbirine dolanması, çöktürülmesi ve sıkıştırılmasıyla üretilen bir tekstil malzemesidir. Yün veya hayvan kürkü gibi doğal liflerden veya petrol bazlı akrilik veya akrilonitril veya odun hamuru bazlı suni ipek gibi sentetik liflerden yapılabilir. Yünden keçe , kumaş türleri altında daha önce tanınan kategorilerden biri olarak işaretlenmiştir . Kalınlık, opaklık ve mantar gibi çeşitlilik gösteren keçe, kesildiğinde yıpranmaz, bu nedenle genellikle evde dolaşmak için süslemeler yapmak, eksantrik şapkalar ve ayrıca çocuklarda kullanılan gibi hızlı ve kolay zanaat projelerinde kullanılır.

Kadife Kumaş

Kadife, doğal veya sentetik elyaftan üretilmiştir. Eksantrik, seçkin, pürüzsüz ve duygusal bir his veren yoğun bir yığını olan dolaşık bir filamenttir. Zengin bir bitirme ve muhteşem bir maceraya sahip olduğu için. Kadife, görkemli duvar asmaları ve regal elbiseler yapmak için otantik olarak kullanıldı. Ancak bugün, giyim, minderler, ev dekorasyonu eşyaları ve sınır saklama kutuları yapmak için daha rutin olarak kullanılıyor.

Kanvas Kumaş

Pamuktan yapılmış tuval, dayanıklıdır ve farklı renk ve desenlerde gelir. Döşeme, çanta yapımı ve dış mekan kullanımı veya dekor eşyaları için kullanışlıdır. Kanvas, özellikle dikişler için özel dikiş teknikleri gerektiren kalın bir kumaştır.

STREÇ KUMAŞ

Pamuklu örme, jarse kumaşlar, pamuk Likra ve streç kalitesinde diğer birçok kumaş, çok çeşitli tasarımlar için mükemmel bir seçimdir. Seçtiğiniz desenin streç örgüler için uygun olup olmadığını kontrol etmek akıllıca olacaktır. Ayrıca kumaşınızın esneme faktörünü kalıbınızınki ile kontrol etmelisiniz .

Kırılan dikişlerin kırılmasını önlemek için, streç iğnelere ve bir Teflon ayağına ihtiyacınız olacaktır. Streç kumaşlar, basit bir dar zikzak dikişle normal bir dikiş makinesine dikilebilir.

KUMAŞ ALAN FİRMA 05356519107

kumaş Alanlar
kumaş Alanlar

Vual kumaş

İnce numara, gaze edilmiş, yüksek bükümlü penye iplikten seyrek olarak dokunmuş bir pamuklu kumaş tipidir. 50/2 Ne iplikten cm.’de 14 sıklıklarda, ya da 100/2 Ne iplikten cm.’de 22 sıklıklarda dokunur. Yollu, figürlü ve baskı desenli türleri vardır.

Blucin, Kot, Denim:Kot kumaş Türkçede İngilizce’deki Denim kelimesinin karşılığı olarak kullanılır. Sözlük anlamı: “Giysi yapılan bir tür mavi, kaba pamuklu kumaş, blucin” dir.

Kot sözcüğünün Türkçe’ye yerleşmesinin asıl nedeni bu ismin Türkiye’de blucini (özgün dil, ing.: bluejeans) üreten ilk kişinin soyadından geliyor olmasıdır. Türkiyedeki ilk parça kot üretimini yapan, Muhteşem Kot, 1940 yılında yaptığı bir gezide blucinle karşılaşır. Sağlamlığına ve dikim tarzına hayran kalan Muhteşem Kot, bu kumaşı Türkiye’de üretmeye karar verir.

İPEK KUMAŞ,KOT KUMAŞ,KUMAŞ,KUMAŞ ÇEŞİTLERİ,KUMAŞÇI ANKARA,KUMAŞÇI KADIKÖY,KUMAŞÇILAR,KUMAŞÇILAR ANKARA
KUMAŞÇILAR ÇARŞISI,KUMAŞÇILAR ÇARŞISI EMİNÖNÜ,KUMAŞÇILAR ÇARŞISI İSTANBUL
KUMAŞÇILAR ÇARŞISI ÜMRANİYE
KUMAŞÇILAR İSTANBUL,KUMAŞÇILAR KADIKÖY,KUMAŞÇILAR ZEYTİNBURNU,SATEN KUMAS,VİKON KUMAŞ

Önceki Yazı
Yeni Yazı