Şifon Kumaş Çeşitleri Alınır

ŞiFon Kumaş Alımı

Şifon kumaş çeşitleri Alınır 05356519107

türkiye kumaş firması, istanbul kumaş, istanbul kumaş firması, türkiye kumaş, türkiye ucuz kumaş, türkiye kumaş fabrikası, türkiye şifon kumaş

Şifon, her biri benzer niteliklere sahip çok sayıda farklı kumaş türünü ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Bu kumaş türü şeffaftır, yani basit bir dokuma ile hafif ve yarı saydamdır.

Aslen ipekten yapılan bu kumaş türü, 19. yüzyılın ortalarında ilk kez belirtildiğinde, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üst sınıf kadınlar arasında pahalıydı ve yüksek talep görüyordu. “Şifon” terimi Fransızcadır ve kelimenin tam anlamıyla “kumaş” veya “paçavra” anlamına gelir, ancak bu kelime belirli bir tarzda dokunmuş herhangi bir parlak, şeffaf kumaşla eş anlamlı hale gelmiştir.

ŞİFON KUMAŞ ALANLAR 05356519107

Şifon kumaş çeşitleri kırılır
Şifon kumaş çeşitleri

İlk ipek olmayan şifon 1938 yılında tüketiciyle buluşmuştur. O zamanlar neredeyse tüm organik tekstillerin yerini alabilecek harika bir kumaş olarak kabul edilen naylondan yapılmıştır. Bununla birlikte, şifon bir tekstil olarak naylon ile hızla ciddi sorunlar ortaya çıktı ve bir süre için çoğu şifon yeniden ipekten yapıldı.

UCUZ ŞİFON KUMAŞ

Ancak 1958’de şifonun polyester versiyonu geliştirildi ve bugün var olan şifonun çoğu bu tamamen sentetik malzemeden yapılmıştır. Bir şifon kumaş olarak polyester, ipeği birçok yönden yansıtıyordu, ancak elbette bu organik tekstiller kadar yumuşak veya “ipeksi” değildi.

Günümüzde şifonun çoğu hala polyesterden yapılsa da, bu şeffaf ve çekici malzemenin üreticileri de şifon yapmak için viskon kullanmaya çalıştılar. Bazı durumlarda pamuk da kullanılabilir, ancak bu ucuz şifon kumaş nispeten hassas olma eğilimindedir ve diğer sentetik veya yarı sentetik malzemeler kadar şifon için uygun değildir. Bir dereceye kadar, şifon hala ipekten yapılıyor, ancak ipek şifon artık lüks bir ürün olarak görülüyor ve sadece nispeten pahalı şifon giysilerde mevcut.

ŞİFON ABİYE ELBİSE VE KUMAŞ ALIMI 05356519107

ŞiFon Kumaş Alımı
Şifon kumaş alımı

Iphone, belirli bir malzemeden yapıldığı için değil, onu yapmak için kullanılan benzersiz yöntemle öne çıkıyor. Şifon yapmak için kullanılan dokuma yöntemine alternatif S- ve Z-büküm denir ve bu isim ipliğin bu kumaşı yaparken aldığı şekilden gelir: İpliğe S şeklinde bir iplik dokunur. Daha fazla esneklik sağlayan ve daha dokulu bir görünüm yaratan hafif kırışık bir kumaş oluşturan Z-şekli. Bu dokuma yöntemi aynı zamanda şifona nispeten kaba bir görünüm kazandırmaktadır.

İpek şifon başlangıçta bir statü sembolü olarak giyildi, ancak şimdi bu kumaş, nispeten ucuz tekstillerden yapılabileceği için artık bu avantajı sunmuyor. Bunun yerine, fiyonk ve kurdelelerden gelinliklere kadar her şeyde kullanılan nispeten yaygın bir malzemedir. Dünyanın her yerinden insanlar şifon giyiyor ve sarsılmaz bir popülerliğin tadını çıkarmaya devam ediyor.

Fransa’da ortaya çıkan ipek şifon diasporasına ek olarak şifon kumaşın da var olduğuna dikkat etmek önemlidir. Örneğin, Türkiye’nin bazı yerli halkları yüzlerce yıldır ipekten şifon benzeri giysiler yapıyorlar. Bu giysiler genellikle ayak bileği uzunluğunda önlük şeklindedir ve genellikle parlak renklidir.

ŞİFON KUMAŞ FİYATI 05356519107

Multi Şifon Kumaş Alımı
ŞİFON kumaş

Buna ek olarak, şifon yüzyıllardır Hindistan’da üretilmekte ve kadınlar için geleneksel Hint giyimi olan sarilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. İpek şifon, Türkiye’de ve diğer Batı ülkelerinde olduğu gibi İstanbul’da da bir zamanlar statü sembolü olarak kullanılmış ve o zamandan bu yana yaygınlaşmıştır.

türkiye kumaş firması, istanbul kumaş, istanbul kumaş firması, türkiye kumaş, türkiye ucuz kumaş, türkiye kumaş fabrikası, türkiye şifon kumaş

Önceki Yazı
Yeni Yazı