Şifon Kumaş Satışı 05356519107 Şifon Kumaş Satanlar

Şifon Kumaş Alanlar

Şifon Kumaş Satışı 05356519107 Şifon Kumaş Satanlar ve Alan

Şifon Kumaş Satışı Şifon Kumaş Satan
Şifon Kumaş Satışı. Şifon Kumaş Satanlar.

Kumaş alan. Şifon moda dünyasında zerafet ile eş anlamlıdır. Bu floaty, şeffaf kumaş genellikle iyi giydiği gibi bir sınıf dokunuş eklemek için gece elbisesi veya iç çamaşırı gibi lüks giysiler içinde kullanılır. Şifon hafif bir dokuya ve kumaşa şık, şeffaf bir görünüm veren ve dokunuşa biraz pürüzlü yapan yarı örgü örgüye sahiptir.

Şifon neyden yapılır? şifon Kumaş Alanlar 05356519107

Şifon Kumaş Alanlar
Şifon Kumaş Alanlar

Şifon, naylon veya polyester gibi sentetik elyaflardan yapılabilir ve en yaygın olarak düşük maliyeti ve dayanıklılığı ile leke direnci nedeniyle polyester kullanılarak oluşturulur. Şifon pamuk veya ipek gibi doğal elyaflar kullanılarak da yapılabilir; ipek şifonu pırıltılı ve pürüzsüz dokusu ve çok hafif olmasına rağmen dayanıklılığı nedeniyle birinci sınıf seçenek olarak kabul edilir. Pamuk ve naylonun yanı sıra ipek şifonlar hemen hemen her renkte boyanabilir. Bununla birlikte, sentetik malzemeler genellikle polyesterden başka, daha kolay boya alma eğilimindedir. Polyester kumaş alan ilk ısıtma aşamalarında yüksek ısı ve boya kullanılarak üretilir, yani.

Kumaş Parçası.

Şifon Kumaş Satışı
Benzer bir kumaş olan georgette (veya krep) de ipek dokumada kullanılır. Ancak, daha kalın ve daha opak bir kumaş ama yine de şifon gibi perdeler. Pamuk gibi doğal elyaflar kumaşa daha mat bir sonuç verir ve şifon parçası alan büyük ölçüde daha az yüzer hale getirir.

Şifon nasıl yapılır?

Şifon, alternatif bir yöntem kullanılarak ipliklerin dokunmasıyla oluşturulur. Yüksek bükümlü iplikler kullanılır, yani iplikler alternatif olarak bükümlüdür, bu da kumaşın yumuşak bir şekilde büzülmesi ve farklı yönlerde hafif bir buruşturma etkisi yaratması anlamına gelir. Bu aynı zamanda kumaşın hafif pürüzlü hissine ve gerilmesine neden olur. Şifreyi ışığa tuttuğunuz zaman, çapraz dikişli bir örgünün neden olduğu şeffaf bir örgü efekti görebilirsiniz.

Parça şifon kumaş alan kaygan doğası nedeniyle çalışmak için oldukça zordur. Dikilen veya kesilirken, dikişlerin doğru olduğundan emin olmak veya kumaşı yerinde tutmak için kağıt arasına yerleştirmek için kaymaz bir yüzeye yerleştirilmelidir. Birçok terzi şifonla çok yavaş çalışır, çünkü üretim sırasında gerilirse bir araya toplanabilir ve dikişi bozabilir. Çarpıcı bir son giysi oluşturmak için dikişler çok düzgün ve düzenli olmalıdır.

Şifon ne için kullanılır? Şifon Kumaş Alım Satım 05356519107

Şifon Kumaş Alım Satım
Şifon Kumaş Alım Satım

Şifon çoğu zaman, özellikle gece elbiseleriyle, bir giysiye şıklık esası eklemek için kullanılır. Önlükler ve gelinliklerde genellikle elbiseye kayan bir görünüm ve lüks bir unsur kazandırmak için şifon kaplama bulunur.

Hafif ve havadar şifon hissinden dolayı, dekoratif eşarplar veya bluzlar için de kullanılır. Şifon da benzer nedenlerle gömleklerde, eşarplarda ve iç çamaşırlarda kullanılır.

Şifon Kökenleri

‘Şifon’, Fransızca ‘chiffe’ kelimesinden gelir, bez veya bez parçası anlamına gelir. İpek şifon, Avrupa çapında 1700’lerden beri mevcuttu ve genellikle servet ve sosyal duruşu sembolize etmek için kullanılıyordu. Naylon, 1938’de icat edildi; bu, sentetik elyaflar kullanılarak yapılan şifonun icat edilmesine yol açtı. 1958 yılında, polyester şifonun kullanılmasının ardından sentetik şifon, dayanıklılığı ve özellikle düşük fiyatı nedeniyle çok popüler oldu.

İpek şifon, Washington’daki Tekstil Müzesi ile, Suudi Arabistan’dan geleneksel şifon kafeleri sergileyerek, kumaşın uluslararası çekiciliğini gösteren dünya çapında yerini aldı.

Polyester şifon vs ipek şifon

Şifon Kumaş Satışı Şifon Kumaş Satan
Polyester şifon ve ipek şifon hem kumaşın çok popüler varyantlarıdır. Maliyet bir sorun olmadığı zaman, tasarımcılar genellikle lüks kalitesi nedeniyle ipek şifonu tercih ederler. Bununla birlikte, polyester şifon, boyaması daha zor olmasına rağmen, esnekliği ve daha düşük maliyeti nedeniyle daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

Polyester

Artıları

Çalışmak için daha ucuz

İpekten daha çok yönlü

Farklı ağırlıklarda mevcuttur

Farklı desenlerde mevcut

İpekten daha sağlam

Eksileri

Boyamak zor olabilir

Daha kolay yırtılabilir mi

Nefes alabilen değil

İpek

Artıları

Lüks hissediyorum

Parıltılı görünüm

Cilt üzerinde rahat

Yumuşak örtü

Bazı streç

Doğal kumaş

Eksileri

Çok yönlü değil

Yönetilmesi zor olabilir

Hertürlü Şifon Kumaş Alan Kumaşçı 05356519107

Her türlü şifon kumaş alanlar
Her türlü şifon kumaş alanlar

Tarihi ve şifonun yapımını araştırdınız, neden kendi tasarımınızı yapmayı denemiyorsunuz? Kendi renk örneği paketinizde şifonu ve 100’den fazla kumaşı keşfedin.

HAM ŞİFON KUMAŞ SATIŞI,KİLO İLE ŞİFON KUMAŞ,PARÇA ŞİFON ALAN,PARÇA ŞİFON SATAN YERLER,PARÇA ŞİFON SATIŞI,
SİFON KUMAS FİYATİ,ŞİFON KUMAŞ NERDE SATILIYOR,ŞİFON KUMAŞ NEREDE BULURUM,
ŞİFON KUMAŞ NEREDEN ALIRIM,ŞİFON KUMAŞ SATIŞI,ŞİFON PARÇASI ALAN,ŞİFON SATAN YERLER,ŞİFON SATIŞI,UCUZ ŞİFON KUMAŞ

Önceki Yazı
Yeni Yazı