Uygun Fiyata Kumaş Kilo İle Kumaş Getir

Uygun fiyata kumaş

UYGUN FİYATA KUMAŞ KİLO İLE KUMAŞ GETİR 05356519107

STOK İPLİK ALINIR – PARTİ KUMAŞ SATIN ALIYORUM – KİLOYLA KUMAŞ. Bir veya iki karışımlı kumaş olmadan kıyafet veya kumaş alışverişi olmaz – ve karışımlı kumaşlar neredeyse her zaman kazanır! Bunun nedeni, harmanlanmış kumaşlarda, tek tek bileşenli liflerin özelliklerinin harmanlanması ve sonucun çok daha üstün bir kumaş olmasıdır.

KARIŞIMLAR NELERDİR?

Ucuz kumaş. Tekstil üretiminde harmanlama, farklı bir iplik üretmek için farklı kökenlerden birkaç elyafın karıştırıldığı bir işlemdir. Karıştırılan lifler farklı kökenlerden olabilir, ayrıca bileşim, uzunluk, kalınlık veya renk bakımından da farklı olabilir.

KARIŞIMLI KUMAŞLAR NASIL YAPILIR?KUMAŞ ALINIR 05356519107

Uygun fiyata kumaş
Uygun fiyata kumaş

Karışımlar genellikle bir iplik üretmek için iki veya daha fazla tipteki kesikli elyafın karıştırılmasıyla yapılır. Başka bir deyişle, bir iplik yapmak için birden fazla lif birlikte bükülür. Bu lifler, hedeflediğiniz etkiye/avantajlara bağlı olarak farklı tiplerde olabilir – performans, maliyet veya estetik.

Parti iplik satın alanlar. Balya karıştırma, flok harmanlama, ağ harmanlama, şerit harmanlama, elyaf harmanlama ve fitil harmanlama gibi çeşitli harmanlama prosesleri vardır.

KARIŞIMLI KUMAŞLARIN AVANTAJLARI

Her doğal veya suni elyafın kendi iyi ve kötü nitelikleri vardır. Harmanlama, liflerin farklı niteliklerini birleştirmemize ve onların iyiliğini vurgulamamıza ve kötü niteliklerini en aza indirmemize olanak tanır.

Kumaş alan. Karıştırma kesinlikle kumaşın performansını artırır. Örneğin, pamuk ve polyester liflerinin bir karışımı, daha az kırışıklığa ve daha iyi emiciliğe neden olur. Ayrıca kumaşın dokusunu ve hissini iyileştirir.

Bazen harmanlama kumaşın maliyetini düşürür. Örneğin yün pahalı bir elyaftır. Ancak yün daha az maliyetli olan polyester ile karıştırıldığında kumaşın maliyeti azalır.

KARIŞTIRMA AYRICA ÇAPRAZ BOYA EFEKTLERİ DE ÜRETEBİLİR.

Ayrıca liflerdeki değişiklikleri dengeleyerek eğirme ve terbiye için ham maddeyi optimize eder.

KİLO İLE KUMAŞ ALINIR 05356519107

Kilo ile kumaş getir
Kilo ile kumaş getir

Son olarak harmanlama, ürünün dayanıklılığını artırır. Güçlü dayanıklı sentetik lifler, ipek gibi narin doğal liflerle harmanlandığında, kumaşın ömrü kesinlikle artar.

KARIŞIMLI KUMAŞLARIN NİTELİKLERİ

Toptan iplik alanlar. Harmanlanmış kumaşlar, istenen tüm niteliklere sahip yeni bir kumaş üretmek için iki elyafın doğal niteliklerini karıştırır.

Günümüzde en yaygın karışımlar, doğal liflerin suni liflerle karıştırılmasıyla yapılır.

Doğal lifler dayanıklı, nefes alabilir, emici, biyolojik olarak parçalanabilir ve alerjik değildir. Bunlar onların olumlu nitelikleridir. Olumsuz nitelikleri, pahalı olmaları, yüksek bakım gerektirmeleri, hassas olmaları ve hızlı küçülmeleridir.

PARTİ KUMAŞ ALINIR – SPOT İPLİK ALINIR – Diğer yandan suni ve sentetik lifler suya dayanıklılıkta iyidir, dolayısıyla lekelenmeye daha az eğilimlidir. Ayrıca gerilebilir, dayanıklı, güçlü ve şeklini korumada iyidirler. Negatif nitelikleri arasında cilt alerjilerine yatkın olmaları ve biyolojik olarak parçalanmamaları yer alır.

Farklı popüler karışımlı kumaş türleri

POLYESTER KARIŞIMLARI

Toptan kumaş satın alanlar. Polyesterin kolay yıkanıp giyilmesi, daha az buruşması, şeklini koruma özelliği, dayanıklılığı gibi birçok avantajı vardır ve daha ucuzdur. Doğal lifler gibi çekmez; Polyester hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun.

Pamuklu/polyester kumaş : Pamuklu polyester karışımı giysilerde özellikle gömleklik kumaşlarda yaygındır. Bu karışım yumuşak, hafif ve dayanıklıdır. Üstelik çekme ve kırışma yapmıyor. Karışım %100 pamuk kadar nefes alabilir olmayabilir, ancak yeni özellikleri onu yoğun kullanım ve günlük kullanım için ideal kılıyor. En iyi tişörtler neredeyse her zaman pamuk ve polyester.

TERRYCOTTON, POLYESTER VE PAMUĞUN BİR KARIŞIMIDIR.

Polyester kumaş alan /Viskon polyester-viskon karışımlı birinci sınıf bir kumaştır. Güçlü ve dayanıklıdır ve polyester elyaflar nedeniyle çekmez; viskon lifleri nedeniyle yumuşak ve nefes alabilir.

PAMUK KARIŞIMLAR

Pamuk liflerinin varlığı emiciliği artırır, kullanıcıya rahatlık sağlar, statiği azaltır ve boyanması kolaydır. Ancak ışığa maruz kaldığında kolayca kırışma ve kırışma ve çürüme gibi bazı olumsuz özellikler de vardır.

İpek/pamuk karışımları: Karışımlı ipekler, saf ipek maliyeti nedeniyle yapılır. İpek diğer kumaşlarla karıştırıldığında uygun fiyatlı hale gelir. İpek pamuklu krep popüler bir giyim kumaşıdır.

KİLOLUK KUMAŞ ALAN FİRMALAR 05356519107

Kiloluk kumaşlar
Kiloluk kumaşlar

Yün/pamuk : Yün ve pamuk karışımı, doğal niteliklerini vurgular. Daha iyi konfor, estetik ve performans sağlar. Giysinin birkaç yıkamadan sonra bile şeklini koruma yeteneği, pamuk ve yünün karıştırılmasıyla önemli ölçüde iyileştirilir. Pahalı yün benzeri tiftik alpaka, maliyeti düşürmek için pamukla karıştırılır.

Keten/pamuk : %100 keten kumaş pahalıdır ve keten aynı yerde katlandığında veya ütülendiğinde bozulma eğilimi gösterdiğinden bakımı zordur. Bununla birlikte, çok emicidirler, doğal bir parlaklığa sahiptirler ve dokunmak için yumuşak ve serindirler. Pamukla karıştırıldığında kumaşın mukavemeti artar ve kumaşın maliyeti düşer.

Rayon/pamuk : Rayon kumaş alanlar daha iyi nem emiciliğine sahiptir, parlaklık katar ve daha az statiktir. Bu karışım giyilebilir ve yıkanabilir ve daha az kırışıklığa eğilimlidir. Yumuşaktır ve tüylü bir yüzeye sahiptir. Pamuk ve viskon karıştırıldığında ortaya ışıltılı yumuşak bir doku çıkıyor.

TAVSİYE YAZI: ŞİFON KUMAŞ NASIL YIKANIR?

TAVSİYE YAZI: ŞİFON NASIL ÜTÜLENİR?

kilo ile uygun kumaş, ucuz kilo ile kumaş, ucuz kumaş alışverişi, ucuz kumaş nerede bulurum, uygun fiyat kot kumaş, uygun fiyat kumaş, uygun kot kumaş, uygun kumaş nerede bulurum, uygun kumaş nerede satılır, uygun kumaş satanlar

Önceki Yazı
Yeni Yazı