Zeytinburnu Kumaşçı Avcı Tekstil 05356519107

Zeytinburnu kumaşçı avcı tekstil, zeytinburnu kumaşçılar, zeytinburnu kumaşçı telefonu, zeytinburnu kumaşçı Emrah, zeytinburnu kumaşçı adem, zeytinburnu kumaşçı telefonu kimde bulabilirim,

ZEYTİNBURNU KUMAŞÇI AVCI TEKSTİL 05356519107

Zeytinburnu kumaşçı avcı tekstil, zeytinburnu kumaşçılar, zeytinburnu kumaşçı telefonu, zeytinburnu kumaşçı Emrah, zeytinburnu kumaşçı adem, zeytinburnu kumaşçı telefonu kimde bulabilirim,

Kumaş alanlar. Naylon, polyester, akrilik, vinilon, polipropilen ve polivinil klorür, giysi yapımında yaygın olarak kullanılan kumaşlar olmayabilir. Bu nedenle sıradan giyimli kişiler bu ayrımlara pek dikkat etmezler. İşte temel farklılıklardan bazıları, çok kullanışlı! Toplanması tavsiye edilir.

Parça kumaş alanlar. Yaygın olarak kullanılan kumaşların özellikleri

İpek kumaş: İpek yüzeyi parlak, yumuşak, parlak renkli, ince ve zariftir.

Pamuklu kumaş: Doğal pamuğun parlaklığına sahiptir, yumuşak fakat pürüzsüz değildir ve gri kumaş yüzeyinde pamuk talaşı gibi küçük safsızlıklar vardır.

MERTER KUMAŞÇI ZEYTİNBURNU KUMAŞ ALAN 05356519107

 

Yünlü kumaş: Kamgarn yünlü kumaşın pürüzsüz ve düz bir yüzeyi, net dokuma deseni, yumuşak parlaklığı, tam gövdesi, iyi esnekliği ve mumsu ve pürüzsüz el hissi vardır;

Yünlü kumaş zengin, kompakt, yumuşak, elastik ve pürüzsüzdür.

Keten kumaş: sert ve serin.

Polyester kumaş: Serin hissettirir, iyi esnekliğe sahiptir, kolay kırışmaz ve güneşte parlar.

Naylon kumaş: Polyesterden daha pürüzsüz bir his verir, ancak polyesterden daha kolay kırışır.

Akrilik kumaş: Yünlü kumaşa benzer, ancak yünlü kumaş kadar esnek olmayan, kabarık bir his verir ve iyi bir gerilebilirliğe sahiptir.

Vinylon kumaş: pamuklu kumaşa benzer, ancak pamuklu kumaş kadar yumuşak değildir ve rengi parlak değildir.

1. Naylonun tanımı:

Naylon, sentetik elyaf naylonun Çince adıdır. Çeviri adı “naylon” ve “naylon” olarak da adlandırılır ve bilimsel adı poliamiddir.

Elyaf  yani poliamid elyaf. Kimyasal Elyaf Fabrikası, ülkemde poliamid elyafı sentezleyen ilk fabrika olduğundan, buna “Naylon” adı verilmiştir. Dünyadaki en eski sentetik elyaf çeşididir. Mükemmel performansı ve zengin hammadde kaynakları nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

2. NAYLONUN ÖZELLİKLERİ:

Tüm lifler arasında birinci sırada yer alan güçlü, iyi aşınma direnci. Aşınma direnci pamuk elyafının 10 katı, kuru viskon elyafının 10 katı ve yaş elyafın 140 katıdır. Bu nedenle dayanıklılığı mükemmeldir.

Naylon kumaş mükemmel esnekliğe ve elastik toparlanmaya sahiptir, ancak küçük dış kuvvet altında deforme olması kolaydır, bu nedenle kumaşı giyildiğinde kolayca kırışır. Zayıf havalandırma ve hava geçirgenliği, statik elektrik üretmesi kolaydır.

Naylon kumaşın higroskopikliği sentetik kumaşlar arasında daha iyidir, bu nedenle naylondan yapılan giysilerin giyilmesi polyester giysilere göre daha rahattır. İyi güve direncine ve korozyon direncine sahiptir.

KUMAŞ PAZARI KUMAŞ ALAN 05356519107

Isı direnci ve ışık direnci yeterince iyi değildir ve ütüleme sıcaklığı 140°C’nin altında kontrol edilmelidir. Giyme ve kullanım sırasında yıkama ve bakım koşullarına dikkat ederek kumaşa zarar vermemeye dikkat ediniz. Naylon kumaş hafif bir kumaş olup, sentetik elyaflı kumaşlar içinde sadece polipropilen ve akrilik kumaşlardan sonra sıralanır, bu nedenle dağcılık kıyafetleri ve kışlık giysiler yapmak için uygundur.

Önceki Yazı
Yeni Yazı