Krep Ne Tür Bir Kumaş

Krep özellikleri ve alımı

KREP NE TÜR BİR KUMAŞ PARTİ İPLİK ALAN FİRMALAR 05356519107

dikiş ipi alan firmalar, dikiş ipliği alan yerler, ip alan firmalar, kilo ile krep kumaş, kiloyla krep kumaş, parti krep kumaş satın alan, spot ip satın alan, spot krep kumaş alan yerler, stok iplik alan firma, telef iplik alan firmalar, Oskar krep kumaş alan, Quinn krep kumaş alan, Kobe krep kumaş alan, saten krep kumaş alan, Kassandra krep kumaş alan, jorjet krep kumaş alan, Şifon krep kumaş alan,

KİLO İLE KUMAŞ ALANLAR – PARÇA KUMAŞ SATIN ALANLAR – KUMAŞ ALAN KİŞİLER. Dikiiş İpi Alınır. Anneannelerimizin ve annelerimizin zamanında, şimdiki kadar çeşitli kıyafetler yoktu ve eşyalar dayanıklılıklarıyla ayırt edildi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kıyafetler miras alındı ​​ve birkaç kuşaktan kadınlara sadakatle hizmet etti. Krep, benzersiz özellikleri ve çekici görünümü nedeniyle bugüne kadar alaka düzeyini kaybetmeyen moda kumaşlardan biri olarak kabul edildi.

KREP KUMAŞ ALANLAR 05356519107

Krep ne tür bir kumaş
Krep ne tür bir kumaş

KREP YAPMAK
Kumaş Alan. Malzemeyi tuvalin karakteristik dokusundan tanımak kolaydır – grenli, dokunuşa sert. Üretimde benzer bir “krep etkisi” 2 şekilde elde edilir.

1. Krep büküm iplikleri. İpliği güçlü, elastik ve yoğun hale getirmek için bükülür. 1 metrelik bir ipliğin devir sayısı 3000’e kadar çıkabilir! Hazırlanan lifler iç içe (genellikle düz bir şekilde), değişen iplikler farklı yönlerde bükülür. Üretimin son aşaması kumaşın buharlanmasıdır. Sıcak suyun etkisi altında, iplik çözülür, diğer lifler tarafından iç içe geçtiği yerlerde tutulur. Sıkı ve gevşek şekilde gerilmiş ipliklerin kombinasyonu sonucunda kumaşın pürüzlülüğü elde edilir.

2. Küçük desenli dokuma.  Bu teknikle sıradan iplik özel bir şekilde dokunur. “Krep efekti” yaratmanın prensibi nedir? Net bir desen olmadan, ana kumaştan farklı iplik dokuma alanları oluştururlar. Dolayısıyla bu durumda kumaş üzerinde kesin bir desen veya desen yoktur.

Kilo ile Krep kumaşlar hem doğal hem de sentetik liflerden yapılır. Çoğu zaman ipek, pamuk, akrilik ve polyester, daha az sıklıkla yündür.

KREP ÇEŞİTLERİ ALINIR 05356519107

Krep çeşitleri alınır
Krep çeşitleri alınır

Malzemenin üretiminde hemen hemen her ipliği kullanma yeteneği, aralarında herkes için uygun bir seçeneğin bulunduğu kumaş çeşitleri yaratmayı mümkün kılmıştır.

Krep saten. Saten dokuma ile yapılmış elastik, yoğun malzeme. Bir yandan pürüzsüz ve parlak, diğer yandan pürüzlü ve mat. Hangisinin öne çıkacağı ürüne ve amacına bağlıdır.

Krep şifon. Belirgin damar desenli hafif kumaş. Artan güç ve opaklıkta sıradan şifondan farklıdır. Düz iplik örgüsü sayesinde krep-şifonun ne ön tarafı ne de dikişli tarafı vardır – bunlar aynıdır.

Krep georgette. Belirgin bir dokuya ve parlak parlaklığa sahip ince, yarı saydam, elastik bir kumaş. Ondan şeyler popülerlik kazanıyor, şimdi olduğu gibi moda endüstrisinde alakasız hale geliyorlar. Kumaş piyasada nadiren bulunur ve işlemede çok titizdir.

Streç krep.  Viskon veya polyesterden yapılmış yumuşak, güçlü ve esnek malzeme. Bu kumaştan üretilen ürünler, şeklini mükemmel bir şekilde korur ve giyildiğinde esnemez.

Krep Belirgin doku ve parlaklık içermeyen havadar ve hafif bir krep çeşididir. Şifona benzer, ancak daha şeffaftır.

KREP ÖZELLİKLERİ VE ALIMI 05356519107

Krep özellikleri ve alımı
Krep özellikleri ve alımı

Kumaş alan. Sunulan kumaşlar, ana elyaf tarafından belirlenen özelliklerde birbirinden farklıdır, ancak krepin genel özellikleri her tip için geçerlidir. Tuvallerin avantajları:

tekrarlanan yıkamalardan sonra bile solmaz;
buruşma;
parti iplik alan
spot ip alanlar
telef iplik alanlar
yoğun ve dayanıklı;
aşınmaya dayanıklı;
iyi örtün.
Dezavantajları:
elastik olmayan, neredeyse esnemez;
dikkatli bakım gerektirir;
dikerken ve keserken itaatsiz;
yanlış yıkanırsa küçültün.
Kumaş alanlar.

Bu dezavantajlara rağmen, krep, geçen yüzyılın 60’larında olduğu gibi moda tasarımcılarının favorisi olmaya devam ediyor. Bu süre zarfında, malzeme daha pratik ve daha az “sorunlu” hale geldi – üretimde yapay liflerin aktif kullanımı, kumaşın operasyonel özelliklerini iyileştirdi.

KREP UYGULAMASI

Krep şifon genellikle kadın kıyafetlerinin dikilmesinde kullanılır. Romantik bir görünüm yaratmak için mükemmel şeyler yapar – zarif eşarplar, hafif güneşlikler, havadar elbiseler, dökümlü etekler ve inanılmaz derecede kadınsı bluzlar. Moda tasarımcıları, ürünleri süslemek için kumaş kullanır, ondan narin fiyonklar, şenlikli manşetler, fırfırlar yaratır. Bu malzeme aynı zamanda konser kıyafetleri dikmek için de uygundur.

Şifon ve krep-şifon arasındaki farkın ne olduğu sıklıkla sorulur. Bu farklılıkları aşağıdaki fotoğraflarda göstermeye çalıştık.

Spot Krep saten bir başka popüler malzeme türüdür. Yumuşaklığı ve çekici görünümü ipeğe eşittir ve uygun fiyatı, kapsamı önemli ölçüde genişletmeyi sağlar. Kumaş, akşam giyimi için mükemmel, ağır, lüks bir kanvastır. Bu malzemeye iç tasarımcıların favorisi denilebilir – ondan perdeler ve perdeler pahalı ve şık görünüyor. Tekstil üreticileri şık yatak örtüleri, güzel ve pratik yatak takımları oluşturmak için krep saten kullanır.

KREP BAKIMI NASIL YAPILIR? KUMAŞ ALINIR 05356519107

Krep kumaş alım satımı
Krep kumaş alım satımı

Yıkama. Kumaş tembeller için değildir – çok dikkatli bir şekilde elle yıkanmalı ve sıkılmalıdır. İplerin kuvvetli bükülmesi nedeniyle krep sıcak su ile temas ettiğinde büzülür, bu nedenle temizlik sırasındaki sıcaklığı 30 dereceden yüksek olmamalıdır. Hassas çamaşırlar için deterjanları, tercihen tozlar yerine jelleri seçin. Daha iyi yıkanırlar ve fosfat, enzim ve diğer agresif maddeler içermezler. Karmaşık kesim ürünlerinin elle bile yıkanması önerilmez – sadece kuru temizleme.

Kurutma. Pillerin, ısıtıcıların ve diğer ısı kaynaklarının üzerine bir şeyler asmayın; havalandırılan bir odada veya dışarıda gölgede kurutun.

Ütüleme. Ütünün sıcaklığı 120 dereceyi geçmemelidir, eşyalar arasında astar olarak nemli bir bez kullanın. Giysileri yalnızca yanlış taraftan ütülemeniz önerilir.

Depolamak. Özenli bakım ve çekici görünüm nedeniyle, krepten yapılan şeyler genellikle “çıkışta” bırakılır, günlük gardıropta daha az yaygındır. Kıyafetleri bir sonraki uygun duruma kadar kağıt veya keten torbalarda saklamak daha iyidir.

Krep güzel, dokunsal ve pratik bir malzemedir. Tozu ve nemi iter, neredeyse kırışmaz, mükemmel şekilde örtülür, figürü vurgular. Mukavemet, yüksek kalite, dayanıklılık ve uygun maliyet, kumaşın birçok kişi tarafından popüler olmasının ve sevilmesinin nedenlerinden sadece birkaçıdır.

TAVSİYE YAZI: SATEN KUMAŞ NASIL YIKANIR? BURADAN OKUYUNUZ…

Önceki Yazı
Yeni Yazı