Kumaş Miktarı Nasıl Hesaplanır

Kumaş kilodan metreye nasıl çevrilir

Kumaş miktarı nasıl hesaplanır 05356519107 Kumaş Alınır

Kumaş alanlar olarak istenilen model için kumaş miktarı nasıl hesaplanır? Muhtemelen, bir kumaş mağazasında birkaç kez harika ipek veya sıra dışı renklerde parlak pamuğa düşünceli bir şekilde baktınız ve hala bir elbise veya etek için ne kadar ihtiyacınız olduğunu bilmeden satın almaya cesaret edemediniz mi?

Temel giysi türlerini dikmek için yaklaşık kumaş miktarını hesaplamanıza yardımcı olacak temel ilkeleri anlatacağız ve bir dahaki sefere beğendiğiniz malzemeyi satın alıp hayalinizdeki modeli dikebilirsiniz!

HERTÜRLÜ KUMAŞ ALIYORUZ 05356519107

Kumaş miktarı nasıl hesaplanır
Kumaş miktarı nasıl hesaplanır

Kilo İle Kumaş. Gerekli kumaş miktarını doğru bir şekilde hesaplamak için, her şeyden önce, dikmeyi planladığınız malzemenin genişliğini bilmeniz gerekir. En yaygın genişlik 145-150 cm’dir. Ancak, doğal ipek veya şifon, bazı krep ve flanel türleri ve ayrıca doğal danteller 80 ila 120 cm arasında çok daha dar olabilir. Genişliği 1’den fazla olan kumaşlar da vardır. 150 cm örneğin pamuklu veya kalın patiska dikim amaçlı nevresimler de 220 cm eninde üretilmektedir.

KİLOYLA PARÇA KUMAŞ ALANLAR.

Yastık için ne kadar kumaş gerekli,çarşaf için ne kadar kumaş gider,etek için ne kadar kumaş almak gerek,ne kadar kumaş almak gerekli,kısa etek için ne kadar kumaş alınır,ne kadar kumaş alınır,
Her giysi türü için, kumaş hesaplanırken beden belirleyici olacaktır. Şimdi ana giysi türlerine daha yakından bakalım ve bunları dikmek için kumaş miktarını nasıl hesaplayacağımızı öğrenelim. Lütfen, her giysi türü için, kumaş hesaplanırken bedenin bedeninin belirleyici olacağını unutmayın.

ETEKLER

Düz bir etek dikerken, kalça çevresinin boyutu ana olacaktır. Ek olarak, istediğiniz uzunluğu seçmeniz gerekir.

Kumaş alanlar. Kalça çevresi kumaşın genişliğinden 7-10 cm daha az ise eteğin bir uzunluğu artı yaklaşık 6 cm pay ve 10 cm kemer (isteğe bağlı) kadar bir kumaş parçasına ihtiyacınız olacaktır.

Kalça çevresi daha büyükse çift uzunluk kesimi artı paylar için 12 cm ve kemer için 10 cm (isteğe bağlı) satın almanız gerekecektir.

72 cm uzunluğa kadar güneş eteği 150 cm kumaş gerektirecektir ve uzunluğu ikiye katlanmış malzemenin genişliğinden daha büyükse, yan dikişler yapılması gerekecektir. Bu durumda, çok daha fazla kumaş gerekli olacaktır: 4 etek uzunluğu artı bel boyunca 4 yarıçap artı 10 cm.

Yarım güneş eteği dikmek için , eteğin  çift ​​uzunlukta kesimine artı bel çizgisi boyunca 2 yarıçap artı 10 cm’ye ihtiyacınız olacak.

Dairesel kıvrımlı bir etek dikmeyi planlıyorsanız kalça çevresini 3 ile çarpın ve ardından bu sayıyı kumaşın genişliği ile karşılaştırın. Kumaşın genişliği daha büyükse, bir çift boy kesim artı bir pay yeterlidir ve daha azsa, üç uzunluk artı pay almanız gerekir.

KUMAŞ ALAN FİRMAYIZ 05356519107

Kumaş kilodan metreye nasıl çevrilir
Kumaş kilodan metreye nasıl çevrilir

PANTOLON

Kalça çevresi 100 cm’ye ve kumaş genişliği 140 cm’den fazla olan bir pantolon uzunluğu artı 20 cm’ye eşit bir kumaş parçası almanız yeterli olacaktır. Model manşet sağlıyorsa, uzunluklarını aşağıdaki gibi ekleyin.

Kalça çevresi 100 cm’den fazla olduğunda, belirli bir modelin genişliğine bağlı olarak 1,5-2 uzunluk pantolon almanız gerekir. Daha doğru bir hesaplama için, bir desen oluşturmak ve genişlettikten sonra gerekli genişliği ölçmek gerekir.

Kumaş satın alanlar. Elbiselerin, ceketlerin veya bluzların kumaşını hesaplamak için büstü ve kalçaları ölçmeniz gerekir. Göğsünüz kalçalarınızdan büyükse, doku tüketimini hesaplamak için göğüs ölçünüzü kullanın.

Elbiseler

Kalçaların (veya göğsün) çevresi kumaşın genişliğinden 7-10 cm daha azsa, düz bir elbise için elbisenin uzunluğu artı kol uzunluğu artı 15 cm’ye eşit bir kumaş parçasına ihtiyacınız olacaktır. Ödenekler ve etek ucu artı yaka veya diğer detaylar için kumaş.

Kumaş alan kişiler. Kalça (veya göğüs) çevresi daha büyükse, formüle iki elbise uzunluğu ekleyerek miktarı yeniden hesaplayın.

ELBİSENİN BEL KISMI KESİKSE, 8-10 CM DAHA EKLEYİN.

BLUZLAR VE CEKETLER

Kalçanın (veya göğsün) çevresi kumaşın genişliğinden 7-10 cm daha az ise, kol uzunluğunu ve payları (yaklaşık 15 cm) ürünün uzunluğuna ve ayrıca yaka ve yaka için kumaşa ekleyin. Model tarafından sağlanmışsa cepler.

Kalçaların (veya göğsün) çevresi daha büyükse, ürünün iki uzunluğunu formüle ekleyerek miktarı yeniden hesaplayın

GENEL İLKELER

Bir erkek pantolon kaç metre kumaştan çıkar,Pijama kaç metre kumaştan çıkar,1 boy kumaş kaç metre,Kumaş HESAPLAMA,Gömlek için kaç metre kumaş gider, pantolon kaç metre kumaş almak gerekir, pantolon kaç metre kumaşdan çıkar hesaplama,pantolon kumaşı kilo fiyatı,kilo fiyatı pantolon kumaşı,pantolon kumaş alan,pantolon kumaş kilo fiyatları,kilo ile pantolon kumaşı,
Yama cep, çentikli yaka, manşet veya kanat gibi detaylar kumaş tüketimini yaklaşık 30-40 cm arttırır.

PARTİ KUMAŞ ALIYORUZ 05356519107

Kumaş hesaplama
Kumaş hesaplama

Kumaştan bir kafese dikecekseniz, birleştirilmesi gereken bir desenle veya yığının yönünü dikkate alacaksanız, aynı 30-40’ın eklenmesi gerekir.

Bebek kıyafetleri dikiyorsanız, çocuk büyüdükçe giysiyi uzatabilmeniz için giysinin boyuna 5-10 cm ekleyin.

Kumaş alan firmalar. Malzeme miktarını olabildiğince doğru bir şekilde hesaplamak için, kumaşın desenini ve kesimini 1: 5 ölçeğinde yeniden çizebilir ve dikişlerdeki artışı ve paylaşılan ipliğin gerekli yönünü dikkate alarak düzeni açabilirsiniz. .

Ayrıca, kumaşın genişliğini önceden belirledikten sonra, bitmiş deseni masaya veya zemine kolayca yerleştirebilirsiniz. Bu durumda, kemer veya kenar dahil tüm detaylar için bir desen yapmak gerekir.

TAVSİYE YAZI: POLYESTER KUMAŞ NASIL ÜTÜLENİR?

bluz kaç metre kumaşdan çıkar, bluz kaç metreden çıkar, etek metre kumaş gider, gömlek kaç metre kumaş gider, mayo kaç metre kumaşdan çıkar, mont için kaç metre kumaş gerekli, pardesü kaç metre kumaş gerekir, şort için kaç metre kumaş gerekir, pantolon için kaç metre kumaş gerekir, ceket için kaç metre kumaş gerekir, gecelik için kaç metre kumaş gerekir, hiç Çamaşırlık kumaş ne kadar gerekir,

Önceki Yazı
Yeni Yazı